1 Aralık 2020 Salı
Gündem

DENİZLİ’DE KAÇAK DÜĞÜNDE 35 KİŞİ CORONAYA YAKALANDI

Denizli’de Kaçak Düğünde 35 Kişi Coronaya Yakalandı

Mehmet BARUNDUK
26 Ekim 2020 - 09:56
haber resim

Denizli’nin Güney ilçesinde bağ evinde yapılan kaçak düğün koronavirüs şoku yaşattı. Düğüne katılanlar arasında bulunan pozitif bir kişi nedeniyle mekanda bulunanların neredeyse tamamı koronaya yakalandı. Olayın ortaya çıkmasının ardından soruşturma başlatıldı.nedeniyle düğünlere sınırlama getirilmişti. Ancak, sınırlamaya rağmen bu yasağı duyarsızca çiğneyenlere Güney’de bir aile de katıldı.

İZİNDEN SONRA DA DEVAM ETTİLER

 Güneyl’de düğün için izin alan bir aile, bağ evinin bahçesinde düğün yaptılar. Alınan izin süresinin sona ermesinin ardından düğünü bitirmek yerine kapalı bir alana geçen davetliler, düğünlerine burada da kaçak olarak devam ettiler.

POZİTİF BİR KİŞİ HERKESE BULAŞTIRDI

Düğüne katılanlar arasında bulunan korona pozitif olan bir kişi tüm davetlilere virüs bulaştırdı. Düğünden sonra katılan bazı davetlilerin belirti göstermesi üzerine yapılan testler pozitif çıktı. Filyasyon ekibinin çalışmasında da virüsün bulaştığı yerin kaçak düğün olduğu belirlendi.

YAKLAŞIK 35 KİŞİ

 Düğüne katılanlardan yaklaşık 35 kişinin yapılan testleri pozitif çıktı. Bu kişilerin düğün sonrası temas ettiği kişiler ile birlikte sayı bir anda yükseldi. Güney’de şu anda yaklaşık olarak 150 kişinin korona testlerinin pozitif çıktığı öne sürüldü.

KAYMAKAMLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Güney Kaymakamlığı, kaçak düğünde yaşanan koronavirüs şokunun ardından soruşturma başlattı. Filyasyon ekibinin çalışmasının ardından da temaslı olanlarla birlikte çok sayıda kişinin karantinada olduğu öğrenildi.

Kaynak: https://www.denizlihaber.com/

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler