10 Mayıs 2021 Pazartesi
Gündem

DENİZLİ’DE RİSKLİ ALANLARIN ARTIŞI DİKKAT ÇEKİYOR

Denizli’de Riskli Alanların Artışı Dikkat Çekiyor

Mehmet BARUNDUK
6 Şubat 2021 - 17:56
haber resim

Denizli’de korona virüs yoğunluk haritasına göre vaka artışı dikkat çekiyor. Geçen hafta 3 ilçede vakanın bulunmadığı Denizli’de, vakanın bulunmadığı ilçe sayısı 1'e düşerken, il merkezindeki riskli alanların artışı da dikkat çekiyor.

Korona virüs pandemisi ile mücadele eden Denizli’de, alınan tedbirlerle vaka sayısı 2 aylık bir dönemde dikkat çekici oranda düşmüştü. Özellikle Kasım ayı ortalarında neredeyse tüm şehri kapsayan riskli bölge 2 ayda dağılmış yerini az riskli ve risksiz alanlara bırakmıştı.

 İLÇELER DE RAHATLAMIŞTI

 Özellikle ikinci dalgada büyük risk altına giren kırsal ilçeler, alınan tedbirlerle ciddi bir rahatlama yaşamıştı. Son dönemde vaka sayısının azalmasıyla geçen haftaya kadar Bekilli, Babadağ ve Serinhisar ilçesinde vaka sayıları sıfırlanmış, diğer ilçelerde ise riskli alan kalmamıştı.

1 HAFTADA KORKUTAN DEĞİŞİM

Vaka sayısının azalma eğilimine girdiği Denizli’de, son bir haftada ise dikkat çeken bir değişim yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı mobil uygulaması Hayat Eve Sığar verilerine göre vakanın görülmediği Serinhisar ve Bekilli ilçelerinde de yeni vakalar tespit edildi. Buna göre Denizli’de vakanın bulunmadığı tek ilçe merkezi Babadağ oldu.

  İL MERKEZİNDE RİSKLİ ALAN ARTTI

 Geçen hafta sadece tek riskli alanın olduğu il merkezinde de riskli alan sayısının artması gözlerden kaçmadı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler