28 Ekim 2020 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ’DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Denizli’de 2 Mahalle Karantinaya Alındı

Mehmet BARUNDUK
8 Eylül 2020 - 23:50
haber resim

Denizli’nin Çardak İlçesinde iki mahalle karantinaya alındı. Çardak Belediyesi’nden yapılan duyuruda Gemişli ve Gemişpınarı mahallelerinin koronavirüs salgınının yayılması nedeniyle ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı ifade edildi.

Çardak İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu ilçedeki iki mahallenin karantinaya alınma kararı aldı. Çardak Belediyesi’nden yapılan açıklamada karantina süresince süt tankerleri, manav, fırın ve bakkalların açık kalacağı, berber, lokanta ve kahvehanelerin kapalı kalacağı belirtildi.

Çardak Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"İlçemiz Gemişli ve Gemişpınarı Mahallerinde Covid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla 36 Nolu Çardak İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla 8 Eylül 2020 tarihi Saat 24.00'dan itibaren 14 gün süreyle karantina kararı alınmıştır.

Karantina süresince süt tankerleri, manav, fırın ve bakkallar açık bırakılacak, berber, kuaför salonları, lokanta ve kahvehaneler kapalı kalacaktır.

Gıda taşıma işi yapan toptancıların, mahalle içine girmeden gıda maddelerini muhtar, bakkal veya manav sahibine teslim edebilmeleri sağlanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Abone Ol
DENİZLİ’DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
En İlgi Çeken Haberler