21 Mayıs 2022 Cumartesi
Gündem

DENİZLİ’DE ÇARESİZLİK YALANI

Denizli’de Çaresizlik Yalanı

Mehmet BARUNDUK
5 Kasım 2021 - 10:31
haber resim

Denizli’de dün darp edilerek parasının gasp edildiğini belirten taksi şoförünün yalan söylediği ortaya çıktı. Şoför olarak çalıştığı taksinin sahibine para vermemek için gasp yalanını uyduran sürücünün sevgilisinden bebeği olduğu ve parayı sevgilisine verdiği ortaya çıktı. Denizli’de uzun yıllardır, taksi gaspı yaşanmamıştı. Dün taksi şoförünün gasp edildiği ve parasının zorla alındığı haberlerinin internet medya kuruluşlarında yayınlanmasının ardından halk gasp olayına büyük tepki göstererek, “Böyle şeyler Denizli’de yoktu. Bir bu eksikti. O da oldu” diyerek yaşananlara adeta isyan etmişti.

BENİ GASP ETTİLER DİY YALAN SÖYLEDİ

Merkezefendi İlçesi Badem Sokak’ta yaşanan olayda, ihbar üzerine olay yerine giden Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, kısa sürede olayı çözerek gerçeği ortaya çıkardı. İlk ifadesinde gasp edildiğini ve 1000 lirasının taksiye binen 3 kişi tarafından alındığını söyleyen 20 T 0294 plakalı taksinin şoförü Burak Y., başından yaralanmıştı. İlk tedavisi olay yerinde yapılan Burak Y. Denizli Devlet Hastanesi’ne tedavi edildikten sonra emniyette götürüldü.

ÇOCUĞU İÇİN YALAN SÖYLEMİŞ

Başkasına ait taksi de şoförlük yapan Burak Y., ilk ifadesinde 3 kişi tarafından gasp edildiğini ileri sürürken emniyette verdiği ifade de gerçekleri anlattı. Burak Y., verdiği ikinci ifadede sevgilisinden bebeği olduğunu ve bebeğinin ihtiyaçlarını karşılamak için gasp yalanını uydurduğunu belirtti. Çocuğunun temel ihtiyaçları olduğunu ve bu ihtiyaçları gidermek için kendisine ait parası olmadığını söyleyen Burak Y., başka da aklına bir şey gelmediği için bu yola başvurduğunu ifade etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılan Burak Y, hakkında işlem yapıldı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler