20 Nisan 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ’DE DEV FİRMA İFLAS ETTİ

Denizli’de Dev Firma İflas Etti

Mehmet BARUNDUK
13 Ocak 2021 - 17:46
haber resim

Denizli’de 46 yıldır tekstil sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce kişinin çalıştığı Oğuzlar Tekstil ile ilgili Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı açıkladı. Denizli 5. İcra Dairesi ise kararı resmi ilan portalından duyurdu. Denizli’de 1975 yılında faaliyetine başlayan Oğuzlar Tekstil, kentin önemli tekstil firmalarından birisi olmayı başardı. Yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayan Oğuzlar Tekstil, onlarca ülkeye ihracat yaptı, farklı ülkelere de yatırımlarda bulundu. Firma, 2014 yılında düştüğü finansal sıkıntı nedeniyle Denizli 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak İflas Erteleme talebinde bulundu.

Mahkemenin olumlu kararının ardından uzun yıllar iflas erteleme şemsiyesi altında üretimine devam eden Oğuzlar Tekstil’le ilgili üzücü haber geldi.

Denizli’de 46 yıldır tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmayla ilgili Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı açıkladı.Denizli 5. İcra Dairesi kararı resmi ilan portalı olan ilan.gov.tr adresinden duyurdu.Denizli’de köklü ve güçlü bir firma daha üretimden kopmuş oldu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler