24 Ekim 2020 Cumartesi
Gündem

DENİZLİ’DE GÜNLÜK VAKA SAYISI UÇTU İŞTE O RAKAM

Denizli’de Günlük Vaka Sayısı Uçtu. Li İşte O Rakam

Mehmet BARUNDUK
4 Eylül 2020 - 23:34
haber resim

Denizli, Türkiye’nin en az ve virüsün az olduğu kentlerin başında geliyordu. Ancak yaz döneminin başlamasıyla birlikte herkes koronavirüs sıcak havalardan azalacağını tahmin ederken Ağustos ayından itibaren sayı her geçen gün artıyor. Denizli’de, Mayıs sonları ve Haziran ayının başlarında vaka sayısın günlük bir ve altına düştüğü Denizli’de, vaka sayısı adeta patladı. Şu anda günlük Denizli’de vaka sayısının 40’ün üzerine çıktığı öğrenilirken birçok vakanın hastanede kısa süreli tedavi gördükten sonra evlerine gönderiliyor. Denizli merkez ilçelerden Merkezefendi’nin, Karaman, Akkonak, Yeşilyurt, Muratdede ve Esentepe Mahalleleri’nde çoğunluğu düğün ve cenazelerden bulaşan yüzlerce vaka evlerde karantinaya alınırken sayının her gün arttı öğrenildi.

VİRÜS ETKİSİ AZALDI AMA BULAŞMASI ARTTI

Koronavirüs ilgili araştırma yapan uzmanlar, virüsün mutasyon geçirdiği ve etkisinin azaldığını belirtirken bulaşma oranın da ters orantılı olarak arttığına dikkat çekiyorlar. Türkiye genelinde, Ankara en çok vakanın görüldüğü kent olarak ilk sıraya geçen Ankara, İstanbul’u geçerken en tehlikeli bölgenin de Ege Bölgesi olduğu belirtildi. Ege Bölgesi’nde vaka sayısının en çok görüldüğü il Aydın olarak ön plana çıkarken Denizli, İzmir ve Muğla’nın da bu kentti takip ettikleri öğrenildi.

AMAN DİKKAT

Ağustos ayı sonlarına doğru ve Eylül ayının başında günlük vaka sayısının en üst seviyeye çıktığı belirtilirken özelikle işyerleri, düğün ve cenaze evlerinin korana virüse davetiye çıkardığı vurgulandı.

En İlgi Çeken Haberler