3 Aralık 2020 Perşembe
Gündem

DENİZLİ’DE HAYAT SAAT 24.00’TE DURACAK

Denizli’de Hayat Saat 24.00’Te Duracak. Yeni Alınan Kararlara Uymayanlara Cezai İşlem Yapacak.

Mehmet BARUNDUK
17 Eylül 2020 - 22:06
haber resim

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında COVİD-19 tedbirleri hususunda olağanüstü toplanmıştır. Bu kapsamda; Tütün Mamülleri ve Alkollü içkilerin satışına ve sunumuna ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik kapsamında ilgili kurumdan açık alkollü içki satış belgesi alan gerçek ve tüzel kişilere ait turizm işletmeli de dahil olmak üzere tüm işyerlerinin saat 24.00 de günlük faaliyetlerini sonlandırmasına,

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, Oy birliğiyle karar verilmiştir.

TEDBİRLER ÜST SEVİYEDE TUTULACAK

Turizm işletmeleri dahil açık alkollü içki satışa yapan işletmeler, gece saat 24.00’ten sonra açık olmaları durumunda ağır ceza işlemlere maruz kalırken mekanlarda yakalananlara da ceza uygulanacak. Denizli’de gece saat 24.00’ten sonra hayat dururken eğlence sektörü  durgunluktan nasibini alacak.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler