23 Ekim 2020 Cuma
Gündem

DENİZLİ’DE İŞLENEN CİNAYETLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Denizli’de İşlenen Cinayetle İlgili Yeni Gelişme

Mehmet BARUNDUK
12 Ekim 2020 - 10:12
haber resim

DENİZLİ’DE İŞLENEN  CİNAYETLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Denizli’nin Baklan İlçesi’nde yarım metre toprak için işlenen cinayetle ilgili gelişme yaşandı. İşlenen cinayet sonrası Jandarma ekipleri  Osman, Aydın ve Hasan Ç.’yi  gözaltına aldı. Gözaltına alınan 3 kişi adliyeye çıkarıldıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SİLAHLI KAVGADA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Edinilen bilgilere göre; Olay Baklan İlçesi Hadım Mahallesi’nde tarlasını zemini tesviye etmek isteyen Bayram İlhan, Çal İlçesi’nde ailesinin geçimini sağlamak içir traktörün arkasına aldığı kepçe ile ekmeğini kazanmaya çalışan45 yaşındaki Mustafa Tosun’u aradı. Çal İlçesi’nde küçük çaplı çiftçilik yapan ve traktörün arkasına altığı kepçe ile tesviye, tarla düzeltme ve kepçe ile ilgili işlere giden Mustafa Tosun, traktörüyle Baklan’ın Hadım İlçesi’ne giderek Bayram İlhan’ın tarlasını düzeltmeye başladı.

CİNAYETİN NEDENİ YARIM METRE TARLADA TESVİYE

Yan yana olan iki tarlanın sınırlarının belli olmaması nedeniyle iddiaya göre Mustafa Tosun, yanlışlıkla Osman Ç.’ye ait tarlayı da yarım metre tesviye etti. Osman Ç., tarlasının tesviye edildiğini görünce Mustafa Tosun’la sözlü tartıştı. Tartışma kısa sürede alevlendi. Osman Ç. ve yakınları yanında getirdiği tüfekle Mustafa Tosun’a ateş etti.Vücuduna isabet eden kurşunlarla yere yığılan Mustafa Tosun olay yerinde hayatını kaybetti. Diğer tarla sahibi Bayram İlhan ve oğlu da kurşunların hedefi oldu. Yaralanan iki kişi hastaneye kaldırılırken Osman Ç. gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Cinayetle ilgili soruşturma başlatılırken yanlışlıkla yarım metre toprağa tesviye ettiği için hayatın kaybeden Mustafa Tosun cesedi adli tıp morguna kaldırıldı. 

En İlgi Çeken Haberler