17 Ağustos 2022 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ’DE KARANTİNADAKİ DERSLİK SAYISI 158’E YÜKSELDİ

Denizli’de Karantinadaki Derslik Sayısı 158’E Yükseldi

Mehmet BARUNDUK
30 Eylül 2021 - 12:38
haber resim

Denizli’de korona virüs nedeniyle karantina altına alınan derslik sayısı 158’e, öğrenci sayısı ise 4 bin 500’e yükseldi. Geçen hafta 93 derslikte uygulanan karantina sayısı neredeyse yüzde 100 artarken, Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, okulların temizlik yönünden yetersiz olduğuna dikkat çekti.

Eğitim İş Sendikası’nın il genelinde topladığı verilere göre her okul türünden toplam 158 derslikte karantina uygulandığı ortaya çıktı. 4 bin 500’den fazla öğrencinin karantinaya alındığı Denizli’de Şube başkanı Namık Kemal Aydoğan korona nedeniyle karantinadaki derslik sayısının daha fazla olabileceğini belirterek, “Bunlar bizim elde ettiğimiz veriler. Bu sayının daha fazla olabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu. Aydoğan 6 derslikte karantinanın sona erdiği ve örgün eğitime geçildiğini karantinadaki dersliklerde ise uzaktan eğitim verildiğini ifade etti.

“OKULLARIMIZ TEMİZLİK YÖNÜNDEN YETERSİZ”

Sözcü’ye açıklamada bulunan Aydoğan okulların temizlik yönünden yetersiz olduğunu belirterek, “Okullarımız temizlik yönünden yetersiz. Yardımcı personel yönünden çok sıkıntı yaşanıyor. Tuvaletleri temizleyecek, koridorları temizleyip paspas yapacak yardımcı personel bulunamıyor. Temizlik ve hijyene her dönemden daha fazla gereksinim duyduğumuz bugünlerde bakanlığın kadrolu yardımcı personel ataması yapmaması büyük problemler doğuruyor. Taşeron işçilerle ya da toplum yararına proje dedikleri İŞKUR üzerinden okullara tahsis edilen çalışanlarla bu işlerin yapılması mümkün değil. Taşıma su ile değirmen dönmez” diye konuştu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler