22 Ekim 2020 Perşembe
Gündem

DENİZLİ’DE KORONAVİRÜS KABUSU

Denizli’de Koronavirüs Kabusu

Mehmet BARUNDUK
16 Eylül 2020 - 21:00
haber resim

Denizli güne koronavirüs haberiyle kabusu yaşadı. İl ve ilçelerde vaka sayısının hızla arttığı Denizli’de, birçok mahalle riskli bölge sınıfına girdi. Dün uzun yılar bir eczanede teknisyen olarak çalışan Yunis Çelik’in coronavirüsten ölümüyle kahrolan bugün Merkezefendi İlçesi Sümer Mahallesi’nde bir ev karantinaya alındı. Sümer Mahallesi’nde yaşayan ve testi pozitif çıkan bayan ambulansla hastaneye götürülürken evde bulunan herkes karantinaya alındığı öğrenildi. Diğer taraftan Pamukkale Üniversitesi çalışanları ve doktorlarının bugün ulusal bir haber ajansına verdikleri röportajla tehlikenin boyutunu ortaya koydular. Koronavirüse yakalanan kişilerin ölüm şekli ile açıklamalarda bulunan doktorlar, virüsün dikkatsizlik ve önlemsizlik nedeniyle yayıldığını belirttiler.

ÖNCE BEYAZ CENNET SONRA TAVAS’TAN VİRÜS HABERİ GELDİ

Dünya genelinde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Beyaz Cennet Pamukkale’de görevli 10 personel, corona virüs nedeniyle karantinaya alındı. Karantinaya alınan 10 personelden 3’ünün testlerinin pozitif çıktığı belirtilirken bir koronavirüs haberi de Tavas’tan geldi. Tavas Devlet Hastanesi’nin acil servisinde çalışan aynı zamanda hasta taşıyan 112 ambulansını kullanan İ.M. isimli sağlık çalışanın testinin pozitif çıktığı öğrenildi. İ.M. isimli sağlık çalışanı karantinaya alınırken acil serviste çalışan ve yakın temas kuranlara da koronavirüs testi yapıldığı belirtildi.

BİR HABER DE VALİ ATİK’TEN

Koronavirüs önlemleri kapsamında şehirlerarası yolcu taşımacılığına getirilen HES kodu uygulamasına uymadıkları belirlenen iki otobüs firmasına 10 gün men cezası verildi. Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Vali Ali Fuat Atik, toplum sağlığını hiçe sayanlara geçit vermeyeceklerini ifade etti. Vali Ali Fuat Atik’in sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde, “İlimizdeki denetimlerde, HES kodu olmadan şehirlerarası yolcu kabul ettikleri tespit edilen iki otobüs firmasına idari yaptırım uygulanmış, 10 gün süre ile seferlerden men edilmiştir. Tedbirlere uymayan toplum sağlığını hiçe sayanlara geçit verilmeyecek! Mücadelede birlik olalım” dedi.

En İlgi Çeken Haberler