20 Ekim 2020 Salı
Gündem

DENİZLİ’DE REZİL SOYGUN GİRİŞİMİ

Denizli’de Rezil Soygun Girişimi

Mehmet BARUNDUK
28 Ağustos 2020 - 12:29
haber resim

Denizli’de bugün sabah saatlerinde çok garip bir soygun girişimi gerçekleşti. Banka soygun filmlerini çok izledikleri düşünülen ve filmlerdeki gibi soygun yapacaklarını sanan 3 kişi rezil oldular. 5 yaşındaki bir çocuğun dahi daha zeki bir plan yapacağı soygun girişimi bir dakika gibi az sürerken cesur güvenlik görevlisi tek başına soygun girişimini durdurdu.

Olay bugün sabah saatlerinde Merkezefendi İlçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Hüdai Oral Caddesi’ndeki bankalararası para transfer merkezinde gerçekleşti. Beyaz bir araçla bankalar arası para transfer merkezine gelen 3 kişi soygunu gerçekleştirmek için hazırladıkları salakça planı uygulamaya koydular. Temizlik görevlisi gibi giyinen soygunculardan bir tanesi para transfer merkezine girerek güvenlik görevlisine belindeki silahı doğrultarak etkisiz hale getirmeye çalıştı. İkinci hırsız ise suç ortağının güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdiğini düşünerek hızla bankalar arası para transferi merkezine doğru koşmaya başladı. Yolu daha yarılamamıştı ki, temizlik görevlisi gibi giyinen diğer soyguncunun arkasına bakmadan kaçmaya başladığını gördü. İkinci hırsız indiği araca saniyeler içinde kendini atarken temizlik görevlisi gibi giyinen diğer hırsız ise rekor kıracak bir maraton koşusu ile kendini aracın içine attı.

İÇERDE SİLAHLI GÜVENLİK GÖREVLİLERİ VARDI

Temizlik görevlisi kılığına giren soyguncunun etkisiz hale getirmeye çalıştığı güvenlik görevlisinin yanı sıra içerde birkaç silahlı güvenlik görevlisinin daha olduğu bankalar arası para transfer merkezinde, silahlı çatışma çıkmaması büyük şans oldu. Araç kullanan soyguncu ile birlikte 3 kişinin gerçekleştirmek istediği soygun planı amacına ulaşmazken cesur güvenlikçi kaçan üç soyguncunun peşine verdi. Elindeki silahla birlikte soyguncuları kovalayan güvenlik görevlisinin cesareti takdir topladı. Silahlı diğer güvenlik görevlileri soygun olayını anlayıncaya kadar 3 soyguncu olay yerinden uzaklaşması olabilecek bir facia da engellendi. Polis kaçan 3 soygun girişimcinin peşine düştü.

En İlgi Çeken Haberler