20 Ekim 2021 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ’DEKİ BÜYÜK VURGUNU BÜYÜKŞEHİR BOZDU

Denizli’deki Büyük Vurgunu Büyükşehir Bozdu

Mehmet BARUNDUK
31 Ağustos 2021 - 13:49
haber resim

Denizli’deki büyük vurgunu Denizli Büyükşehir Belediyesi bozdu. Vatandaşların mağdur olmaması için, “Büyükşehir’den uyarı. Dikkat”  başlığıyla duyuru da bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bazı kişilerce imara aykırı vatandaşlara satış yapıldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin, belirtilen imar planı dışında işyeri açma ve çalışma ruhsatı vermeyeceğini belirterek, söz konusu alanla ilgili yapı ruhsatlarının kontrol edilerek alınmasını istedi.

Denizli’de hurdacı gibi çeşitli esnaflar için oluşturulan Sektörel İhtisas Alanında bulunan işyerlerinin imar planı değiştirilerek işyeri ve Sanayi sitesi olarak satışa çıkarıldığı ortaya çıktı. Sektörel İhtisas Alanı için imar planını hazırlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bölgeden işyeri ve sanayi sitesi gibi işyeri alan veya kiralayan kişilere işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmeyeceğini açıklayarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Edinilen bilgiye göre Denizli Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda hurdacı, oduncu, kömürcü, biriketçi, inşaat malzemesi satıcısı, ikinci el oto galericisi, keresteci, nakliyeci, kargocu gibi işkolları için Sektörel İhtisas Alanı belirledi ve imar planı hazırlandı. Merkezefendi ilçesi Bozburun-Kayaköy Mahalleleri sınırları arasında bulunan alan için fırsatçıların imar planı oyunu yaptığı ortaya çıktı.

 İŞYERİ VE SANAYİ SİTESİ OLARAK SATIYORLAR YA DA KİRALIYORLAR

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, "İlimiz Merkezefendi ilçesi Bozburun-Kayaköy Mahalleleri sınırları içerisinde Sektörel İhtisas Alanı olarak imarlı olmasına rağmen bazı kişilerce imar planında belirtilen kullanım türüne aykırı olarak işyeri ve sanayi sitesi projesi yapıldığı ve taşınmazların vatandaşa işyeir ve sanayi sitesi olarak satıldığı, satışa yönelik reklama amaçlı ilanlar verildiği bilgisi edinilmiştir.

İŞYERİ RUHSATI VERİLMEYECEK

Sektörel İhtisas Alanı olarak planlı bu yerlerin imar planındaki kullanım türü haricinde işyeri ve sanayi sitesi olarak kullanılması mümkün olmadığından ve bu yerler için işyeri ve sanayi sitesi olarak işyeri açma ve çalışma ruhsatı alınamayacağından, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına, plan amacına aykırı işyeri, sanayi sitesi vb. olarak satılmaya çalışılan taşınmazların yapı ruhsatındaki kullanım amacının kontrol edilmeden satın alınmamasını kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

Abone Ol
DENİZLİ’DEKİ BÜYÜK VURGUNU BÜYÜKŞEHİR BOZDU
En İlgi Çeken Haberler