27 Ekim 2020 Salı
Gündem

DENİZLİ’DEKİ FABRİKADA 4 KİŞİNİN CORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Denizli’deki Fabrikada 4 Kişinin Corona Testi Pozitif Çıktı

Mehmet BARUNDUK
5 Eylül 2020 - 20:17
haber resim

Denizli’de işletmelerde Covid-19 korkusu sardı. Fabrika idarecileri, İl Sağlık Müdürlüğü’nü arayarak kendilerini ihbar ettiler

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve yüzlerce çalışanı olan kurumsal bir fabrika da çalışan 4 işçi de korona virüs semptomları görüldü. Kurumsal olan fabrika Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerini arayarak durumu bildirdiler. Fabrikaya giden İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, corona virüs semptomları gösteren 4 kişiyi hastaneye götürerek test yaptı. Yapılan testlerde 4 işçinin testleri pozitif çıktı. Sağlık çalışanları fabrikada filyasyon çalışmaları yaparak 4 kişiyle yakın temas halinde olan kişileri 14 günlük karantinaya aldı.

Covid-19 salgınıyla mücadele de kurumsal işletmelerin çok duyarlı olduğu belirtilirken fason işletmelerin de aynı derece de duyarsız davranıldığı vurgulandı. Hijyen başta olmak üzere kurumsal firmaların bütün çalışanları sürekli kontrol ettiği ve korona virüs semptomu gösterenleri hemen izole ediyor. Gerektiğinde vakanın görüldüğü bölümü tamamen kapatan ve diğer çalışanların sağlıklı ortamda çalışması için gerekli bütün tedbirleri alan kurumsal firmalar, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile yürüttükleri başarılı çalışmalarla corona virüse önlemleri üst seviye de tutuyorlar.

En İlgi Çeken Haberler