27 Ocak 2021 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ’DEKİ O SIR ÇÖZÜLDÜ İKİSİ DE HUNHARCA ÖLDÜRÜLMÜŞ

Denizli’deki O Sır Çözüldü İkisi De Hunharca Öldürülmüş

Mehmet BARUNDUK
11 Kasım 2020 - 13:55
haber resim

Afyonkarahisar ilinin Dinar İlçesi’ne bağlı Pınarlı Köyü’nde bir anda ortalıkta kaybolan ve haftalardır bulunamayan Uysal çiftinin cenazesine ulaşıldı. Denizli’nin gündemde olduğu ve Türkiye’de en çok merak edilen olayların başında gelen Uysal çiftinin öldürülerek kullanılmayan kuyuya atıldığı ortaya çıktı. Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert proğramında günlerce konuşulan Zeliha ve Cevdet Uysal çifti, Yılanlı Dere mevkiinde sulama kanalına ait kuyu da bulundu. 17 gündür kayıp olan Zeliha ve Cevdet Uysal çiftinin çocukları emniyette başvurarak anne ve babaları için kayıp başvurusunda bulunmuşlardı. Aynı zamanda Müge Anlı’nın proğramına çıkan Uysal çiftinin çocukları dayılarından şüphelendiklerini belirtmişlerdi.

ÇOBAN İHBAR ETTİ

Diner İlçesi’ne bağlı Pınarlı köyünde çobanlık yapan Abdullah Korkmaz isimli çoban, suyu kuyusundan kötü kokuların gelmesi üzerine kontrol etti. Üzeri taşlarla örtülmüş 2 kişinin cesedini gören çoban Abdullah Korkmaz’ın ihbarı üzerine olay yenine emniyet güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kuyu da üzerleri taşlarla kapatılan 2 cesedi çıkaran sağlık ekipleri, otopsi için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne sevklerini yaptı.

6 KİŞİ GÖZALTINDA

Ulusal kanalda yayınlanan canlı yayına katılan Zeliha Uysal’ın abisi Bünyamin A., eşi Hüriye A., Kadir A. ve eşi Nazire A. Ramazan A. ve Fatma A. cinayet şüphelisi olarak Jandarma tarafından gözaltına alındılar.

OLAY

Afyonkarahisar ili Dinar İlçesi Pınarlı köyünde oturan Cevdet ve Zeliha Uysal çiftinden haber alamayan yakınları, 17gün önce 19.00 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine çiftin oturduğu eve gelen ekipler, inceleme başlattı. Kapısı kapalı ve anahtarı da üzerinde olan eve giren ekipler, Cevdet ve Zeliha Uysal çiftine ait cep telefonlarının da yer aldığı eşyaların, evde olduğunu belirledi. Cevdet Uysal’a ait araç da anahtarı üzerinde olarak evin garajında bulundu. Yapılan araştırmalarda Cevdet ve Zeliha Uysal çiftinin en son 25 Ekim Pazar günü görüldüğü tespit edildi. Herhangi bir rahatsızlığı olmadığı belirtilen çiftin bulunması için çalışma başlatıldı. Yapılan aramalara rağmen herhangi bir sonuç elde edilemedi. Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 17 gündür haber alınamayan Cevdet Uysal (66) ve Zeliha Uysal (64) çifti kullanılmayan su kuyusunda cesetleri bulundu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler