24 Ekim 2020 Cumartesi
Gündem

DENİZLİ’DEKİ VAKA ARTIŞI TÜRKİYE’Yİ TEHDİT EDECEK RAKAMA ULAŞTI

Denizli’deki Vaka Artışı Türkiye’yi Tehdit Edecek Rakama Ulaştı

Mehmet BARUNDUK
17 Ekim 2020 - 19:58
haber resim

Denizli’deki vaka artışı Türkiye’yi tehdit edecek rakama ulaştı. Coronavirüsün en hızlı yayıldığı 5 şehirden biri olan Denizli’deki artışın Türkiye’yi riske sokacak duruma geldiğini söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kırmızı alarm için düğmeye bastı. Geçtiğimiz hafta Denizli’deki vaka sayısının yüzde 35 civarında arttığını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu hafta ile ilgili yaptığı değerlendirme de, Denizli, Kahramanmaraş, Bursa, İstanbul ve Kocaeli’yi, Türkiye’nin en riskli illeri olarak lanse etti. Riskin büyüklüğünün Türkiye’yi tehdit edecek derece de büyük olduğunu söyleyen Fahrettin Koca, maske konusunda herkesi bir kez daha uyardı.

KIRMIZI ALARM VERİYOR

BakanKoca’nın açıklamalarını doğrular derecede vaka sayısının arttığı Denizli’de, hemen hemen hepimizin bir yakını veya çevresindeki kişinin coronavirüs testi pozitif. Çevremizdeki ve yakınlarımızdaki vaka sayısındaki artış gün geçtikçe artarken şimdiye kadar coronavirüs vakasıyla ismi anılmayan bölgelerde rakam dudak uçuklatacak duruma geldi. Hayat Eve Sığar uygulamasında vakanın en az görüldüğü yerleşim alanlarının başında gelen Aktepe Mahallesi son günlerde vaka sayısında dudak uçuklatan oranlara ulaştı. 5’nin üzerinde pozitif vakanın olduğu Aktepe Mahallesi’nde 200 civarında kişi de karantinaya alındı.

HER AN YASAKLAR GELEBİLİR 

Denizli’nin en yoğun olan bölgelerinin başında gelen Çınar, Bayramyeri, Hastane Caddesi, Halk Caddesi gibi bölgeler “Çok Riskli Bölgeler” olarak alarm verirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması tehlikenin boyutunu bir kez daha ortaya koydu. Ek tedbir alma taraftarı olmadığını belirten Sağlık Bakanı Koca, “Ek tedbir alma taraftarı değiliz. Ama şartlar göre her şey olabilir. Tedbir alma taraftarı olmamız, almayacağımız anlamına gelmez” diyerek riskin daha da artması durumunda, sokağa çıkma yasağı, şehirler arası seyahat kısıtlaması gibi tedbirlerin devreye girebileceğini sinyalini verdi.  

En İlgi Çeken Haberler