22 Eylül 2021 Çarşamba
Gündem

DENİZLİLER AKLINIZDAN BİLE GEÇİRMEYİN

Denizliler Aklınızdan Bile Geçirmeyin

Mehmet BARUNDUK
29 Nisan 2021 - 19:05
haber resim

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “Tam Kapanma” sürecinde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararında belirtilen hususlara herkesin riayet etmesini isteyerek, suistimale müsaade etmeyeceklerini belirtti. Vali Atik yaptığı duyuru şunları söyledi, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararda; 29 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında “tam kapanma” adı altında yeni kısıtlamalar getirilmiştir.

Tarım, turizm ve ihracatın zirve yapması beklediğimiz aylara daha düşük vaka sayıları ile girebilmek adına, toplum sağlığı ve refahı açısından son derece önemli olan bu kısıtlamalara kayıtsız şartsız uyarak gösterilecek fedakârlık, muhakkak ki sağlıklı günleri beraberinde getirecektir.

2021/20 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararında da belirtilen hususlara kıymetli Denizlili vatandaşlarımızın hassasiyetle uyacaklarına inancımız tamdır. Genelge kapsamında değerlendirilen muafiyetler kötüye kullanılmadan salgının azalması ve ortadan kalkması için azami çaba gösterilerek bu süreci sabır ve kararlılıkla atlatmalıyız.

Bu süreçte gerek yol kontrollerinde gerekse meslek kuruluşları ile kolluk personeli tarafından genelge ve kararlara bağlı olarak sahada sıkı denetimler yapılacaktır. Hiçbir suretle suistimale müsaade edilmeyecek, kural ve kararların harfiyen uygulanması için her türlü tedbirler alınacak olup uymayanlar için ise mevzuatta belirtilen yaptırımlar uygulanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler