20 Ekim 2020 Salı
Gündem

DENİZLİLİ 23 YAŞINDAKİ GENÇ KIZIN ÖLDÜĞÜ CİNAYETLE İLGİLİ YENİ TEDAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Denizlili 23 Yaşındaki Genç Kızın Öldüğü Cinayetle İlgili Yeni Tedaylar Ortaya Çıktı

Mehmet BARUNDUK
13 Ekim 2020 - 20:25
haber resim

Denizlili 23 yaşındaki genç kızın hayatını kaybettiği kadın cinayeti ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. 2015 yılında Isparta Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü’nü kazanan 23 yaşındaki Gamze Esgicioğlu, 2019 yılında üniversiteyi tamamladı. Ardından Denizli’ye dönmek yerine Isparta’da kalan Gamze Esgicioğlu, çalışma hayatını atıldı.

BİRİ SEVGİLİSİ 4 ERKEK GECE 2.30 DA EVİNE GİTTİLER

Cinayetin yaşandığı Isparta Anadolu Mahallesi’ndeki 4 katlı apartın 3 katında kalan Gamze Esgicioğlu’nun evine gece 02.30’da, sevgilisi H.B., M.K., H.Y. ve İ.O.B. 07.FDP 46 plakalı araçla geldiler. Sabah 06.00’ya kadar Gamze Esgicioğlu’nun evinde kalan sevgilisi ve diğer 3 erkek, 06.00 sıralarında sağlık ekiplerini arayarak Gamze Esgicioğlu’nun bıçaklandığını ihbar ettiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde göğsünden bıçaklanan 23 yaşındaki Denizlili Gamze Esgicioğlu’nun olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlediler. Sağlık ekipleri bıçaklanarak hayatını kaybeden Gamze Esgicioğlu ile ilgili polis ekiplerine ihbarda bulundu.

4 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Isparta’ya yerleşen Denizlili Gamze Esgicioğlu’nun sevglisi H.B., M.K., H.Y. ve İ.O.B. cinayet şüphelisi olarak gözaltına alındılar. İlk ifadeleri alınan cinayet şüphelileri cinayetin nasıl olduğunu bilmediklerini söylediler. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından genç kızın cesedi otopsi yapılmak üzere Isparta Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

GARİP BİR İFADE VERDİLER

Alkollü bir restaurantta gece 02.30’a kadar takılan ve ardından Gamze Esgicioğlu’nun evine gelen sevglisi ve 3 erkek gözaltına alındıktan sonra verdikleri ilk ifadeleri bu kadar da olmaz dedirtti. İfadelerinde,  göğsünden bıçaklanmış bir şekilde kanlar içinde kalarak hayatını kaybeden Gamze Esgicioğlu’nun sadece kendilerine nefes alamadığını söylediği ve herhangi bir yara ve kan izine rastlamadıklarını söyledikleri öğrenildi. Gözaltında ifadesine ulaşılan bir şüpheli, “Gece 02.30 sıralarında restaurantta yemek yedikten sonra Gamze Esgicioğlu’nun evine gittik. Ben bir süre sonra karşı dairedeki arkadaşların yanına gittim. Tekrar Gamze Esgicioğlu’na ait apartta geldiğimde bana sarılarak nefes alamıyorum dedi. Bana sarılırken herhangi bir yara izi ve kan görmedim” dedi. Oysa Göğsünden bıçaklanan Gamze Esgicioğlu’nu sağlık görevlileri kanlar içinde bulmuştu. Şüpheli ölümle ilgili Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor.

OKULU TAZİYE MESAJI YAYINLADI

Gamze Esgicioğlu’nun 2015 yılında üniversiteye başladığı ve 2019 yılında eğitimi tamamladığı Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü taziye mesajı yayınladı. Mesajda, “2015- 2019 yılları Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü öğrencisi Gamze Esgicioğlu’nun cinayet haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Öğrencimize Allah’tan rahmet; kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz” dedi.

DENİZLİLİ 23 YAŞINDAKİ GENÇ KIZIN ÖLDÜĞÜ CİNAYETLE İLGİLİ YENİ TEDAYLAR ORTAYA ÇIKTI
En İlgi Çeken Haberler