24 Ekim 2020 Cumartesi
Gündem

DENİZLİLİ 23YAŞINDAKİ GAMZE’NİN KATİL ZANLISI SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Denizlili 23 Yaşındaki Gamze Esgicioğlu’nun Katil Zanlısı Suçunu İtiraf Etti. Mahkeme Tarafından Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi

Mehmet BARUNDUK
14 Ekim 2020 - 11:42
haber resim

Denizlili Gamze Esgicioğlu’nun katil zanlısı belli oldu. Cinayeti kıskançlık nedeniyle işlendiğini verdiği ifadede itiraf eden Hasan B., tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2015 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü’nü kazanarak bu kentte giden ve üniversite eğitimi gören 23 yaşındaki Gamze Esgicioğlu, 2109 yılında eğitimi tamamladıktan Isparta’ya kaldı.

Olay günü Anadolu Mahallesi 131. Sokakta ikametgah ettiği apartta gece 02.30 sıralarında sevgilisi Hasan B., M.K., H.Y., İ.O.B. ile birlikte geldiler. Sabah 06.00’ya kadar Gamze Esgicioğlu’nun evinde kalan Hasan B. ve yanındaki 3 kişinin bulunduğu ortama 23 yaşındaki Denizlili genç kız bıçaklanarak öldürüldü. Gamze Esgicioğlu’nun ölümü ilgili Hasan B. ve yanındaki 3 kişi gözaltına alındı. İlk ifadelerinde, “Gamze Esgiciolu, nefes alamıyorum diyerek geldi bana sarıldı. Herhangi bir yara izi ve kan görmedim” diyen zanlılardan Hasan B.’nin cinayeti işlediği ortaya çıktı.

Gamze Esgicioğlu’nun sevgilisi olan Hasan B. verdiği ifade de  cinayet suçunu itiraf etti. Gece 02.30’da 3 arkadaşıyla birlikte geldiği evde, Gamze Esgicioğlu ile kıskançlık nedeniyle tartıştıklarını söyleyen Hasan B., 23 yaşındaki Denizlili genç kızın bıçakla üstüne geldiğini, elindeki bıçağı almaya çalışırken bıçağın vücuduna saplandığını söylediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 zanlıdan H.Y., M.K. ve İ.O.B. serbest bırakılırken Hasan B., mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

En İlgi Çeken Haberler