26 Eylül 2022 Pazartesi
Gündem

DENİZLİLİ İÇİN KASIM AYI DA YAZ

Denizlili İçin Kasım Ayı Da Yaz

Mehmet BARUNDUK
8 Kasım 2021 - 16:19
haber resim

Denizlili vatandaşlar, hafta sonunu tatil bölgesi Muğla’nın Akyaka ilçesinde değerlendirdi. Kasım ayı olmasına rağmen 29 dereceyi bulan sıcaklık nedeniyle vatandaşlar denizin ve güneşin tadını çıkardı. Denizlili günübirlik tatil severlerin uğrak yeri olan Muğla’nın Akyaka Mahallesi dün yaz günleri aratmadı. Denizi ve güneşiyle Denizlili vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Akyaka’ya akın eden vatandaşlar yaz mevsiminden kalma hava sıcaklığının tadını çıkardı. Hava sıcaklığının29 dereceye çıktığı Akyaka’da vatandaşlar sıcak havanın etkisi ile sahil kenarlarına akın etti. Su sıcaklığının 16 derece olduğu Muğla’nın 'Sakin Kent' unvanlı Ula’nın Akyaka Mahallesi'nde sahilde oturacak yer kalmazken, çoğu vatandaş deniz keyfi yaşadı.
Denizli ve İzmir’den günübirlik tatil için Akyaka’ya gelen vatandaşlar, sahilde hem güneş keyfi yaptı, hem de denizde yüzerek hafta sonu tatilini değerlendirdiler. Gün boyu denizden çıkmayan vatandaşlar bu yılın son deniz mevsimini doya doya yaşadılar.
Vatandaşlar, “Kasım ayında denize girmek hayatımda ilk defa yaşadığım bir duygu. Denizli’den geliyorum. Denizli’nin havasına göre Kasım ayında denize girmek paha biçilemez. Böyle güzel havaları herkes değerlendirsin. İlk başta soğuk gibi geliyor ama Akyaka plajının ilerleyen kısımları baya baya sıcak. Bundan bir hafta öncesinde havalar çok soğuktu ve doğalgazı açıyorduk Denizli’de. Burada yaz günüymüş gibi. Denizin içinde hiçbir şey anlamıyorsunuz. Türkiye’nin birçok bölümünde yağmur, kar kış iken, buranın böyle olması çok güzel” dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler