5 Ağustos 2021 Perşembe
Gündem

DENİZLİLİ ÜNLÜ YAZAR KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Denizlili Ünlü Yazar Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti

Mehmet BARUNDUK
8 Mayıs 2021 - 15:57
haber resim

Osmanlı Arşivleri Uzmanı, Araştırmacı yazar Muzaffer Çetin (56), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Çetin, bugün memleketi Beyağaç’ta toprağa verilecek.

Denizli’nin yetiştirdiği değerlerden olan, araştırmacı-yazar, Cumhurbaşkanlığı Osmanlı Arşivleri’nde uzman olan Muzaffer Çetin (56) dün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu, PAÜ Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Geçtiğimiz yıl emekli olduktan sonra memleketi Beyağaç’a yerleşen, burada çiftçilik yapmaya çabalayan Muzaffer Çetin, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Araştırmacı-Yazar, Gazeteci İbrahim İmamoğlu, Araştırmacı Yazar Ali Yıldız ile birlikte Denizli Tarihi’ne büyük eserler kazandırmıştı. Tarih çalışmalarına belge hizmeti sunan, PAÜ’lü akademisyenler dahil, bütün kesimlere “bilgi paylaştıkça çoğalır” anlayışı içinde belgeler sunan, Denizli tarihine her yönü ile büyük katkıları olan Muzaffer Çetin, dün akşam saatlerinde Beyağaç’ta geçirdiği kalp krizi sonrası Cerrahi Hastanesi’ne, oradan da PAÜ Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorların bütün müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Evli ve 4 çocuk babası olan Muzaffer Çetin, Denizli ile ilgili birçok proje hazırlığı içerisinde bulunuyordu. Cenazesi bugün Beyağaç ilçesinde pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen törenle verilecek.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler