22 Eylül 2021 Çarşamba
Gündem

DENİZLİLİ VEKİL SANCAR’IN OLAYINDA DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI!

Denizlili Vekil Sancar’ın Olayında Detaylar Ortaya Çıktı!

Mehmet BARUNDUK
16 Nisan 2021 - 11:22
haber resim

Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın şantaja maruz bırakılmasına ilişkin soruşturma tamamlandı. 1’i polis memuru 5 kişi hakkında ‘şantaj’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan 9’ar yıla kadar hapis istendi. Soruşturmada, Sancar’a kurulan tuzağın detayları da yer alırken, şantaj görüntülerinin klimaya yerleştirilen gizli kamera ile çekildiği ortaya çıktı

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre; Teoman Sancar, partisi CHP’den istifasıyla sonuçlanan bir şantaja maruz kalmıştı. Hazırlanan iddianameye göre Fatih S. (26) ile Teoman Sancar’ın eskiye dayalı tanışıklıkları vardı. Fatih S. bu durumu ‘şantaj’ malzemesi haline getirmek için plan yaptı. Kuşadası’nda polis eniştesi Bülent A.’ya  Sancar için “Görüntülerini çekerek şantaj yapabiliriz” dedi. Bu planı onaylayan Bülent A, Sadık S. ve Fatih K. adlı iki arkadaşını da bu plana ortak etti.

GÖRÜŞMEYE DAVET

Bu plan gereğince Fatih S., Sancar’ı arayarak Denizli’de rezidans dairesine ‘bir konuyu görüşmek üzere’ davet etti. Sancar da kabul edince, Kuşadası’nda planı yapan Sadık S. ve Fatih K. da Denizli’ye geldiler. Fatih S.  ile söz konusu daireye girdiler ve klimaya kamerayı yerleştirerek daireden ayrıldılar. Rezidansın yakınında araç içinde beklemeye başladılar.

GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKT İ

İddianameye göre Sancar sarhoş olunca Fatih S.  bu durumdan faydalanıp müstehcen görüntü çekti. Sancar daha sonra evden ayrıldı. Fatih S.’ de klimaya yerleştirilen kamerayla yapılan kaydı aldı ve bilgisayarına aktardı. Görüntülerin sadece müstehcen bölümlerinin yer aldığı bölümü bıraktı, diğer bölümleri sildi. Daha sonra Fatih K.’yı da aralarına dahil eden grup Sancar’dan para istedi. Sancar, para vermedi. Sancar daha sonra görüntülerin satılacağı duyumu üzerine savcılığa başvurarak şikâyetçi oldu. Şüpheliler gözaltına alındı ve üç kişi tutuklandı. Bir şüpheli ise aranıyor. Soruşturmayı tamamlayan savcılık şüphelilerin “şantaj” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı. Şüpheliler için 9’ar yıla kadar hapis isteniyor.

 Hürriyet’ten Musa Kesler’in haber linki: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/milletvekiline-tuzak-cozuldu-klimadakikamera-41789632

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler