15 Haziran 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ’NİN COVİD-19 HARİTASINDA SON DURUM

Denizli’nin Covid-19 Haritasında Son Durum

Mehmet BARUNDUK
2 Şubat 2021 - 15:08
haber resim

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulamasına göre Denizli merkezinde ve ilçelerde korona virüs haritası yeniden güncellendi.

Denizli’de Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulamasında koronavirüs vaka yoğunluk haritası, özellikle son 2 ayda alınan tedbirler ve önlemlerle kırmızıdan, yeşile döndü. Tüm yurtta son 2 aydır uygulanan sokak kısıtlamaları ve diğer tedbirler, Denizli’de de vaka sayılarına olumlu yönde yansıdı Denizli’de koronavirüs vaka sayıları yüzde 10’lara kadar düştü. Bu durum Sağlık Bakanlığı'nın HES mobil uygulamasındaki koronavirüs yoğunluk haritasına da yansıdı. Yaklaşık 2 ay önce haritada kırmızı olan alanlar, vaka oranının düşmesiyle birlikte yeşile döndü. Vatandaşlar, vaka sayılarının düşmesinde alınan tedbirlerin etkili olduğunu düşündüklerini belirtti. Merkezde Bir yerde kırmızı alan var Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” uygulamasına getirdiği güncellemeyle beraber, tüm illerdeki vaka yoğunlukları ortaya çıktı.

 Denizli’de kırmızı alanlar yok denecek kadar azalırken merkezde Bağbaşı İman Hatip Lisesi Denizli KYK İbni Haldun Erkek yurdunun bulunduğu bölge riskli alan olarak haritada göze çarpıyor. Haritada merkezde turuncu ve kırmızı alanlar başka mahallerde görülmezken mavi alanlar ise 2 ay öncesi kadar yüzde 50’li azalmış durumda.

3 ilçede vaka yok Denizli’de 3 ilçede korona virüs vaka sayılarına rastlanmadı. Babadağ, Bekilli ve Serinhisar’da vakalar tamamen sıfırlandı. 10 gündür pozitif hasta ve temaslı görülmeyen ilçelerde kırmızı ve mavi alanlar kalmadı. Tedbirlerin sıkı tutulduğu 3 ilçede diğer ilçelere örnek oluyor. Vaka sayılarının sıfırlanmasıyla birlikte, hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

ÇİVRİL İLÇESİNDE TEHLİKE DEVAM EDİYOR

Denizli merkezde yoğun haritasında vaka sayılarının düştüğü görülürken ilçelerde de hızla azaldığı görülüyor. Salgının başlangıcında vaka yoğunluğu açısından öne çıkan ilçelerden iyileşme görülürken, Çivril ilçesinde adeta alarm veriyor. Yoğunluk haritasında göze kırmızı alanlar çarpıyor. Özellikle Adnan Keskin Caddesi, 553 sokak, 563 sokak, Orhan Gazi caddesi, 512 sokak Çelikpınar soğuk hava deposunun bulunduğu alan turuncu olarak görülüyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler