15 Ocak 2021 Cuma
Gündem

DENİZLİ’NİN YENİ COVİD-19 HARİTASI

Denizli’nin Yeni Covid-19 Haritası

Mehmet BARUNDUK
30 Kasım 2020 - 16:35
haber resim

Denizli’de koronavirüs (Covid-19) haritası alarm vermeye devam ediyor. Denizli’de birçok merkez mahalle kırmızı ile işaretlenirken, korona yoğunluğu endişe veriyor. Son verilere göre şehrin neredeyse tamamını kapsayan yüksek riskli alan hem şehrin üst kısımlarında hem de alt kısımlarında da ciddi şekilde genişledi. Özellikle üst kısımlardaki artış dikkat çekiyor. Öte yandan ilçelerde de sıkıntılı süreç devm ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasında korona virüs yaioğunluk haritası verileri güncellendi. Son verilere göre Denizli’de yoğunluk haritasındaki risk alanı genişlemeye devam ediyor. Günlük test sayısına göre pozitif çıkma oranının yüzde 40 seviyesinde olduğu Denizli'deki artış ilçelerde de sürüyor. 5 büyük ilçede yüksek risk alanlarının değişmemesi dikkatlerden kaçmıyor.  

ŞEHRİN ÜST KISIMLARINDA DİKKAT ÇEKEN ARTIŞ

Geçen dönemde İl merkezini kapsayan yüksek risk alanı şehrin üst ve alt kısımlarına doğru genişlemeye devam ediyor. Özellikle şehrin üst kısımlarındaki artış dikkat çekiyor. Servergazi, Gerzele, Yenişehir, Bahçelievler, Çakmak gibi mahallelerde risk alanlarının büyüdüğü göze çarpıyor.  

İLÇELERDE DE RİSK SÜRÜYOR

İl merkezinin yanı sıra Denizli'de ilçelerde de yüksek risk devam ediyor. En büyük 5 taşra ilçesi olan Acıpayam, Çivril, Tavas, Buldan ve Sarayköy'de risk alanlarının hala kritik seviyedeki yerini koruması endişe veriyor. Bu 5 ilçenin yanı sıra Serinhisar, Kale, Çal, Bekilli, Baklan, Honaz, Bozkurt, Çardak, Güney ve Babadağ da risk büyük.

Abone Ol
DENİZLİ’NİN  YENİ COVİD-19 HARİTASI
En İlgi Çeken Haberler