22 Ekim 2020 Perşembe
Gündem

DENİZLİ'NİN YENİ KORONA VİRÜS HARİTASI

Denizli’nin Yeni Korona Virüs Haritası. Durum Gittikçe Riskli Hale Geliyor

Mehmet BARUNDUK
24 Ağustos 2020 - 17:40
haber resim

Denizlide korona virüsü yoğunluk haritası güncellendi. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulaması verilerine göre Denizli’de yüksek risk anlamına gelen kırmızı noktalı alan sayısı 30u aştı. 650 bin nüfuslu İl merkezinde çok sayıda mahallede evler ve sokakların karantina altına alındığı vaka sayısının da hızla arttığı iddia ediliyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüsle mücadele kapsamında vatandaşların güvenli alanları belirlemesi ve etrafında virüs hastası var mı gibi sorularına cevap bulması adına akılı telefonlar için Hayat Eve Sığar adlı uygulama geliştirildi. Bu uygulanaya giren vatandaşlar, çevresindeki son durumu ve riskli-risksiz olan alanları öğrenebiliyor. Uygulama İl verilerini de gözler önüne seriyor. Bu uygulama bakanlık tarafından sürekli güncelleniyor.

DENİZLİDE DURUM GİTTİKÇE RİSKLİ HALE GELİYOR

Hayat Eve Sığar uygulaması verilerine göre Denizli’de son dönemde korona virüs vakası artmaya devam ediyor. Son dönemde yaşanan artışın ardından 650 bin nüfuslu İl merkezinde yüksek risk anlamına gelen kırmızı noktalı alan sayısı 30u aştı. Kırmızı kodlu alanlara yenileri eklenirken şehrin çok sayıda noktası da düşük risk anlamına gelen mavi ile işaretlenmiş durumda.

KARANTİNA İDDİASI

Vakaların arttığı Denizlide kaç vaka var sorusuna yetkililerden cevap gelmezken, şehrin birçok noktasında mahalle, ev ve apartman bazlı karantina işlemlerinin uygulandığı iddia ediliyor.

En İlgi Çeken Haberler