4 Aralık 2020 Cuma
Gündem

DENİZLİ’NİN 102 YILLIK FİRMASINDAN MOR UNLU MAMÜLLERİ

Denizli’nin 102 Yıllık Firmasından Mor Unlu Mamülleri

Mehmet BARUNDUK
17 Kasım 2020 - 18:42
haber resim

Topal Kadir Unlu Mamüller Kimyageri Gülden Keskin ve Celal Suna ürettikleri mor ekmek, simit ve baklavaları Denizli Gazteciler Cemiyeti’nde düzenledikleri basın toplantısıyla tanıttı.

Topal Kadir Unlu Mamüller  Satış Sorumlusu  Celal Suna, mor mamüller hakkında yaptığı açıklamada, “Topal Kadir Unlu Mamulleri olarak tüm dünyada etkisini artarak gösteren pandemi sürecinde daha fonksiyonel ürünlere yönelmemiz gerektiği bilinci ile ürettiğimiz mor ürünleri değerli müşterilerimizin beğenisine sunduk.  Mor ürünlerimizi üretmek için kullandığımız karışım, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü içerisinde yer alan Teknokent Bölgesi’nde Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nde, Prof. Dr. İhsan Kara ve ekibi tarafından bilimsel çalışmalar sonucu geliştirilen, kırmızı ve mor meyve sebzelerden (vişne, nar, siyah havuç, böğürtlen vb.) elde edilen bir Ar-Ge ürünüdür. İçeriğinde, sağlığa faydaları binlerce bilimsel yayına konu olan antosiyaninler (renk pigmentleri) vardır. Mor renk kırmızı ve mor sebze meyvelerdeki aktif bileşenlerin doğal renginden gelmektedir. Bu yüzden üretilen unlu mamuller de doğal olarak mor renkte olmaktadır. 

Bu ürünü kullanarak ürettiğimiz ve müşterilerimizin beğenisine sunduğumuz mor ekmek, mor simit, mor kuru pasta ve mor baklava ürünlerimiz için bilimsel araştırmalar der ki;

Doğal antioksidan kaynağıdır.

Düşük glisemik indekse sahiptir. Yani tüketilen gıdanın sindirimininin belli bir oranda yavaşlatılması ve böylece daha dengeli bir kan şekeri değerine ulaşılması anlamına gelmektedir. 

Düzenli tüketildiğinde, kan şekerini daha kontrollü yükseltir ve böylece daha dengeli bir kan şekeri seyrini sağlar.

Her yaştan bireyin güvenle kullanabileceği ürünlerdir.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler