22 Ekim 2020 Perşembe
Gündem

DENİZLİ’NİN 2 İLÇESİNİN 2 MAHALLESİNDE BÜYÜK TEHLİKE

Vaka Sayılarında Artış. Denizli’nin 2 İlçesinin 2 Mahallesinde Büyük Tehlike

Mehmet BARUNDUK
28 Ağustos 2020 - 18:30
haber resim

Denizli’nin Sarayköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde ve Acıpayam ilçesi Yeşilyuva mahallesinde görülen vaka sayılarındaki artış Denizli için büyük tehlike oluşturmaktadır. Sarayköy ilçesinde Artan vakalarda yoğunluğun en çok yaşandığı mahalle ise Cumhuriyet Mahallesi olurken Acıpayam ilçesinde ise Yeşilyuva Mahallesinde çok sayıda vakanın olması beklenmektedir.

SARAYKÖY İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE KORONA HORTLADI

Sarayköy ilçesinde korona vakaları her geçen gün artarak devam ediyor. Artan vakalarda yoğunluğun en çok yaşandığı mahalle ise Cumhuriyet Mahallesi oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her akşam açıkladığı tabloda vaka sayılarının artarak devam ediyor. Artan vakalara da dikkatsizlik ve ihmaller neden olurken Sarayköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde ise korona virüs vakalarında yaşanan artış korkuttu.

Mahallenin farklı noktalarından bulunan 5 evde karantina uygulandığı uygulanan karantinanın neticesinde 7 kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığı, diğer 13 kişinin ise evlerinde karantina da olduğu öğrenildi.Aynı ev içinde pozitif vakaların görüldüğü öğrenilirken 7 kişiden 2’sinin ise Denizli Devlet Hastanesinde tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Hasta yakınlarının bazılarının anlatımlarına göre yakınlarında tat ve koku kaybı yaşayanların olduğu öğrenilirken, hiçbir belirti göstermeyenlerin olduğu da öğrenildi.

BUGÜN BELEDİYE BAŞKANINDAN KORKUTAN ANONS VERİLDİ

Denizli’de ve Acıpayam’da vaka sayısının hızla arttığına belirten Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, cami hoparlöründen ilçe halkına seslenerek, “Denizlimiz ve ilçemiz yine risk altında”dedi..

Pandemi döneminde aldığı önlemlerle sık sık gündeme gelen Acıpayam İlçesi’nin Doktor Başkanı Hulusi Şevkan, vaka sayılarının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte cami hoparlöründen uyarılarda bulundu. Korona virüsün yeniden yükselişe geçtiğini belirten Başkan Şevkan; “Denizlimiz ve ilçemiz yine risk altındadır. Vakalarımız artmaktadır” dedi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı saran yeni tip korona virüs, Türkiye’de de etkisini gösteriyor.

Virüsün Türkiye’de görülmesiyle birlikte aldığı önlemlerle ilçeyi izole etmeyi başaran Acıpayam İlçesi’nin Doktor Başkanı Hulusi Şevkan, vaka sayılarının artmasıyla birlikte yine çalışmalara başladı.

Acıpayam’daki Çarşı Cami’nde bulunan merkezi sistemden konuşan Başkan Şevkan, vatandaşları uyardı. Aynı anda ilçeye bağlı 56 mahalledeki camilerden de yayınlanan konuşmada Başkan Şevkan, şunları aktardı: “Salgın ne yazık ki tekrar yükselişe geçmiştir. Denizlimiz ve ilçemiz yine risk altındadır. Vakalarımız artmaktadır.

Özellikle Yeşilyuva Mahallemizde çok sayıda vakanın olması beklenmektedir.” Kaygılarının büyük olduğunu dile getiren Başkan Şevkan; “Salgının korkunç boyutlara gitmemesi için düğünler 2 saatle sınırlandırılmıştır. Yemek ve çay gibi ikramlar asla olmamalıdır. Düğünler nikahla sınırlandırılmalıdır.

Düğünde yemek serbest olsa bile Acıpayamlı kardeşlerimden düğünlerde yemek yememelerini istiyoruz. Son zamanlardaki Sağlık Bakanlığı raporlarına göre; vakaların artmasının nedeni, düğünlerin olduğu tespit edildi. Mahalle, pazaryerlerinde ve okullarda düğünler kesinlikle yapılmayacaktır. Bu kararlar Sağlık Bakanlığımızın talimatlarıyla Sayın Valimizin il Hıfzıssıhha Kurul Başkanlığı’nda alınmıştır” diye konuştu.

En İlgi Çeken Haberler