2 Aralık 2020 Çarşamba
Gündem

DENİZLİ’NİN BRÜTÜS’Ü YAKALANDI

Denizli’nin Brütüs’ü Yakalandı

Mehmet BARUNDUK
30 Eylül 2020 - 20:52
haber resim

Doğa ve çevreyi kirletmenin bedelini hepimiz ağır bir şekilde öderken ormanı yakarak kundaklama yaptığı ileri sürülen şahıs gözaltına alındı. Çevreye verilen zarar nedeniyle doğanın bizden acı bir şekilde intikam aldığı bir zamanda ormandaki ağaçları yok ederek temiz hava almamıza ve zehir solumamıza neden olan kişinin zihinsel engelli olabileceği de belirtildi  

Denizli’nin Pamukkale İlçesi, Gökpınar Mahallesi, Şahin Tepesi Mevki, Cankurtaran Yolu üzerinde meydana gelen orman yangının kundaklama sonucu olduğunun belli olmasının ardından sosyal medya da, “Doğa bizden yeteri kadar zaten intikam alıyor. Sende mi Prütüs. ” diyerek kundaklama yapan kişiyi hain ilan ettiler. İddiaya göre, Şahin Tepesi Mevki olarak bilinen Cankurtaran Yolu üzerindeki ormanlık alandan dumanlar yükselmeye başladı. Kısa süre sonra duman yerini alevlere bıraktı. Durumu fark eden vatandaşlar hemen orman ve itfaiye ekiplerini aradı. Kısa sürede olay yerine Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne ait 7 arazöz ve 1 Helikopter ile İtfaiye ekipleri sevk edilerek karadan ve havadan müdahale başladı. Bu arada gelen bir ihbar olayın tüm seyrini değiştirdi. Çıkan orman yangının kundaklama olduğu iddia edildi. Polis, hızla görgü tanıklarının ifadesini aldı. Ormanlık alanın bir şahıs tarafından kundaklandı bilgisi ile yola çıkan Polis, olayı gerçekleştiren şahsın ve onun kullandığı aracın plakasını tespit etti. Tüm alanı kısa sürede saran Emniyet Güçleri plakasını tespit ettiği aracı ve olayı gerçekleştirdiği iddia edilen Çetin S. isimli şahsı kaçarken yakalamayı başardı. Gözaltına alınan şahıs ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Şahsın bu olayı neden ve niçin yaptığı soruşturma sonrası ortaya çıkacağı bildirildi. Olayı gerçekleştiren şahsın zihinsel engelli olduğu da iddialar arasında yerini aldı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI…

Duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine hızla karadan ve havadan müdahale edilen orman yangını yaklaşık 2 saatlik bir uğraşının ardından kontrol altına alındı. Zamanında müdahale ile büyümeden kontrol altına alınan yangın sonrası geniş çaplı soğutma işlemi uygulandı. Yangının ve alevlerin kontrol altına alınması ile tüm Denizli rahat bir nefes aldı. Tüm şehir için çok büyük bir önem arz eden Cankurtaran yolundaki ormanlık alan kurtarılmış oldu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler