23 Ekim 2020 Cuma
Gündem

DENİZLİ’NİN CORONAVİRÜS HARİTASI GÜNCELLENDİ

Denizli’nin Coronavirüs Haritası Güncellendi

Mehmet BARUNDUK
10 Ekim 2020 - 17:09
haber resim

Denizli’nin korona haritasında yüksek risk sürüyor! İşte güncellenen korona haritası

Denizli'de korona virüs yoğunluk haritasındaki risk sürüyor. Yoğunluğun şehrin merkezinde yaşandığı Denizli'de, ilçelerde ise sadece Beyağaç ilçesinde hasta bulunmazken, diğer ilçelerde ise risk sürüyor. İl merkezinde ise Askeri bölgeden Karşıyaka Mahallesine kadar olan şehrin ana merkezinde yüksek risk sürüyor.

Sağlık Bakanlığı uygulaması Hayat Eve Sığar uygulamasında korona virüs yoğunluk haritası güncellendi. Son verilerine göre Denizli’de yoğun risk sürüyor. İlçelerde ise sadece bir ilçede hasta bulunmazken, 5 büyük ilçede yüksek riskli alanlar yer alırken, diğer 11 ilçede ise orta riskte alanlar yer alıyor. Peki, Denizli’de hangi alanlar riskli, hangi alanlar risksiz? Tüm detaylar haberimizde…

TEK HASTASIZ İLÇE BEYAĞAÇ

Denizli’nin son verilerine göre hastanın bulunmadığı tek İlçe Beyağaç oldu. Beyağaç dışında Çameli, Güney ve Kale ilçeleri ise hasta bulunsa da risk oranı en düşük yerler olarak dikkat çekiyor. Honaz, Bozkurt, Çardak, Baklan, Bekilli, Babadağ ve Serinhisar ilçeleri ise orta seviyede risk altında yer alıyor. Çal da ise TOKİ konutlarının olduğu alanda yüksek risk alanı yer alıyor.

5 İLÇEDE BÜYÜK RİSK

Bu ilçeler dışında kalan Tavas, Acıpayam, Çivril, Buldan ve Sarayköy’de ise yüksek risk alanları dikkat çekiyor.

İL MERKEZİNDE BÜYÜK RİSK

650 bin nüfusun yaşadığı İl merkezinde ise büyük risk dikkat çekiyor. Özellikle merkezde Askeri alandan Karşıyaka Mahallesine kadar olan alanda yoğun risk bölgesi dikkat çekiyor. Bunun dışında Bağbaşı Mahallesi ve Adliye çevresi, İlbadı Mezarlığı ile Kose ve Kaynarca Caddesi üçgeni arasında yüksek riskli alanlar yer alıyor. Aynı şekilde Denizli Devlet Hastanesi ve çevresinde de risk alanları yer alıyor.

İşte Denizli’de risk altındaki bölgeler:

En İlgi Çeken Haberler