5 Ağustos 2021 Perşembe
Gündem

DENİZLİ’NİN COVİD-19 HARİTASINDA SON DURUM

Denizli’nin Covid-19 Haritasında Son Durum

Mehmet BARUNDUK
9 Mayıs 2021 - 19:21
haber resim

Normalleşme sürecine geçişin ardından yükselen koronavirüs vakaları, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından 17 günlük tam kapanma ile yeniden düşüşe geçti. Denizli’de tam kapanma sonrası vaka oranlarında risk haritası değişmeye başladı. Denizli’de bir ilçede koronavirüs vakası tamamen son buldu.

Denizli’de illere göre haftalık vaka sayısı 100 binde 232,39’lara kadar yükselen vaka oranları tam kapanmanın ardından 24-30 Nisan tarihleri arasında 182, 44’e düştü. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler ve kapanmayla düşüşün devam ettiği Denizli’de, Sağlık Bakanlığı ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) haritasına bakıldığında düşüşün devam ettiği gözlemleniyor.

Kent merkezi ve tüm ilçelerde düşüşün yaşandığı vaka oranlarında, Beyağaç İlçesi’nde vakanın görülmediği gözlemlendi. Bir çok ilçede de vaka oranının düşük seviyelerde olduğu görülüyor. Yetkililerin, alınan kararlara uyulduğunda vaka oranlarının kaçınılmaz olduğu maske, mesafe ve hijyen konusunda kurallara uyulmasını her fırsatta dile getiriliyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler