23 Ekim 2020 Cuma
Gündem

DENİZLİ’NİN EN YAŞLISI HAYATINI KAYBETTİ

Denizli’de Asırlık Çınar Hayatını Kaybetti

Mehmet BARUNDUK
12 Ağustos 2020 - 15:07
haber resim

Denizli’de 3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı gören 114 yaşındaki Zübeyde Atsan, hayatını kaybetti. Tavas’a bağlı Nikfer Mahallesinde yaşayan Atsan, bir süredir yaşlılığa bağlı rahatsızlıktan dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cumhuriyetin tanığı, Denizli’nin en yaşlı kişisi olan Atsan, saat 14’te kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Nikfer Mahallesinde yaşayan 1906 doğumlu Zübeyde Atsan, hayanı kaybe. Yaşlılığa bağlı hastalıktan dolayı son dönemde rahatsızlanan Atsan, Denizli’de özel bir hastanede tedavi görüyordu. 5 çocuk ve 20 torun sahibi olan 114 yaşındaki kadın, bugün sabah saatlerinde hayanı kaybe. Atsan, bugün saat 14’te kılınan cenaze namazının ardından Nikfer Mahalle Mezarlığında toprağa verildi.

ÖMRÜNE CUMHURİYETİ, OSMANLIYI VE İHTİLALLERİ SIĞDIRDI

Osmanlı Devletinin son döneminde dünyaya gelen 3 padişah görüp Cumhuriyetin kurulmasına tanıklık eden Atsan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten günümüze kadar 12 cumhurbaşkanı gördü. Anadolu’nun düşman tarafından işgalinin en önemli tanıkları arasında yer alan Atsan, 3 padişah ve 12 cumhurbaşkanının yanı sıra 1. Ve 2. Dünya Savaşlarını, Kore Savaşını, 1960 ve 1980 darbelerini, Kıbrıs Barış Harekanı, 99 krizini gören ender kişilerden birisiydi. Atsan’ın son yerel seçimlerin de en yaşlı seçmeni olduğu öğrenildi.

En İlgi Çeken Haberler