1 Aralık 2020 Salı
Gündem

DENİZLİ’NİN GURURLARI

Denizli’nin Gururları. Yıldız Gençlerde Türkiye’nin Şampiyonu Oldular

Mehmet BARUNDUK
7 Ekim 2020 - 11:55
haber resim

Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Gümüşhane’de pedal çeviren Denizlili Bisikletçiler, takım klasmanında Türkiye Şampiyonu olarak bir ilki başardı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Gümüşhane’de düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası hafta sonu 60 Bayan, 201 Erkek sporcunun katılımıyla yapıldı.Denizli firması NF Kimya’nın sponsorluğunu üstlendiği Denizli Bisiklet Takımı bu sene ardı ardına aldığı başarılı sonuçları şampiyonlukla taçlandırdı.

Şampiyonaya Denizli’den antrenör Hakan Yıldırım ve Ali Aktaş nezaretinde Said Mirza Erken, Musab Arabacı, Berkant Taşçı, Velican Pişken, Talha Tekin, Burak Doğan ve Ramazan İmal’dan oluşan 9 kişilik Denizli Bisiklet Takımı katıldı.

SAİD MİRZA’DAN ÇİFTE ZAFER

İlk gün yapılan, 12 km mesafeli bireysel Zamana Karşı Sürat Yarışını 17 dk 42 sn’lik derecesiyle Said Mirza Erken kazanırken, ikinciliği Bursa, üçüncülüğü ise Konyalı sporcular elde etti.

Yarışmaların ikinci gününde 1 saat 33 dk 50 sn’de tamamlanan 60 km uzunluğundaki Yol Yarışında, çizgiyi ilk geçen isim yine Said Mirza Erken olurken, podyumun diğer basamaklarını ilk yarışta olduğu gibi Bursalı ve Konyalı sporcular oluşturdu.

DENİZLİ TARİHİNDE BİR İLK

19 takımın katıldığı Yıldızlar kategorisinde takım klasmanında Denizli Bisiklet Takımı Türkiye Şampiyonu olarak bir ilki başardı. Türkiye Şampiyonasının büyük bir prestij ve öneme sahip olduğunu belirten Antrenör Hakan Yıldırım, haftanın altı günü, günde dört saat çalışarak şampiyonaya hazırlandıklarını söyledi. Bireyselde iki sporcunun şampiyonluğunun yanında takım klasmanında da şampiyon olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Yıldırım, sporcularının yüksek özveriyle yarıştığını söyledi.

İBANOĞLU BİSİKLETÇİLERİ KUTLADI

Bisiklet branşında her geçen gün üstüne koyan performanslarıyla Denizli Bisiklet Takımının bu başarıyı hakettiğini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, başarıda emek sahibi Antrenör Hakan Yıldırım ve sporcuları kutladı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler