19 Ekim 2020 Pazartesi
Gündem

DENİZLİ’NİN KADERİ SİZİN ELİNİZDE

Denizli’nin Kaderi Sizin Elinizde. Corona İle İlgili Bir İyi Bir Kötü Haber

Mehmet BARUNDUK
31 Ağustos 2020 - 21:02
haber resim

Denizli’de corona virüs oranında ciddi bir artış var. Yoğunluğun olduğu Mart, Nisan, Mayıs aylarında vakalar genelde bireysel olurken Ağustos ayında tırmanışa geçen Covid-19 virüsü başta işyerleri olmak üzere, düğün ve cenaze evlerinde ağırlıklı görülmeye başlandı.  Corona virüs nedeniyle Ağustos ayında bazı işyerleri geçici olarak kapanmak zorunda kalırken düğün ve cenaze evleri en çok gündeme gelen yerlerdi. Denizli’de, Yoğunluğun olduğu Mart, Nisan, Mayıs aylarına yakın vaka sayısına ulaşıldığı Denizli’de, testi pozitif çıkan birçok kişi hastane yerine evinde tedavi görüyor.

YASAKLAR İL BAZINDA GERÇEKLEŞECEK

Corona virüsün dünyayı kasıp kavurduğu yılın ilk aylarında tedbir amaçlı birçok sektördeki işyerleri kapanmış, sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Corona virüsün tekrar arttığı ve ölüm oranlarının korkutucu boyutlara geldiği Denizli ve Türkiye genelinde, vaka sayısının kontrolde çıktığı yerlerde, il bazında yasaklar getirilecek. Denizli’de şu anda vaka sayısının kontrol edilecek düzeyde olduğu öğrenilirken önümüzdeki günlerde artış olması durumunda Denizli için yasaklar gelebileceği belirtildi. Yasaklar ülke genelinde uygulanmayacağı belirtilirken vaka sayısının yüksek olduğu illerde, sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere, giriş çıkışların yasaklanması işyerlerinin kapatılması gibi yasakların olacağı öğrenildi.

DENİZLİ KONTROL ALTINDA

 Denizli’de, hayatı durduran yasakların olup olmayacağına Denizli halkının karar vereceğini söyleyen yetkililer, “Başka illerde vaka sayısındaki artış, Denizli’yi etkilemeyecek. Hangi ilde vaka sayısı çok ise, yasak ve tedbirler o il bazında gerçekleşecek. Denizli’de şu anda vaka sayısı kontrol altında. Ancak kontrol edilemeyecek düzeye geldiğinde, bir dizi tedbirler almak mecburi hale gelecek. Vaka sayısının artışına da Denizli halkı karar verecek. Kötü haber vaka sayısının artışı. İyi haber ise virüsün etkisinin azalması ve her ilin kendisinin kaderini belirleyeceği” dediler.

HAYAT DEVAM EDİYOR

Dünyayı genelinde yeni bir yaşam şeklinin doğuşuna neden olan corona virüsten çok etkilenen ekonomi oldu. Durma noktasına gelen ekonominin ikinci bir yasaklar zincirini kaldıramayacağı düşünülürken ticari döngünün sağlanması için genel yasakların yeni dönemde çok tercih edilmeyeceği vurgulandı.

En İlgi Çeken Haberler