24 Ocak 2022 Pazartesi
Gündem

DENİZLİ’NİN O İLÇESİNDE YİNE AYNI YANGIN!

Denizli’nin O İlçesinde Yine Aynı Yangın!

Mehmet BARUNDUK
11 Kasım 2021 - 23:12
haber resim

Işıklı gölündeki sazlık alanlar her yıl aynı dönemde yakılıyor. DSİ, Milli Parklar ve Tarım Gıda Hayvancılık bakanlığı soruna çözüm bulamıyor.

Çivril Işıklı gölündeki sazlık alanlar kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı. Bazı köylüler sazlıkları sülük toplayanlar tarafından yakıldığını iddia ederken, bazı köy sakinleri de tarla yapmak için sazlıkların yakıldığını iddia etti.

Çivril’in Beydilli ve Bucak mahallelerinde, iki gündür akşam saatlerinde sularının çekildiği 4 farklı noktada yangın çıktı. Yangında sazlık alan ve kamışlar yanarken, alevler zaman zaman metrelerce yükseldi. Yangına Denizli Büyükşehir belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti.Her yıl aynı dönemlerde sazlık alanların yandığına dikkat çeken köylüler sazlık alanların sülük toplamaya gelenler ve suların çekildiği alanları tarla yapmak isteyenler tarafından yakıldığını iddia etti. Yangınları kimin çıkardığı belirlenemezken Beydilli muhtarı ve köy sakinleri her yıl yaşanan yangınlar tepki gösterdi. yakılan alanların bir çok canlı türüne ev sahipliği yaptığına dikkat çeken mahalle sakinler bazen alevlerin içinden hayvan çığlıkları duyduklarını söylediler.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler