15 Haziran 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ’YE KAR GERİ GELİYOR!

Meteoroloji Tarih Verdi. Denizli’ye Kar Geri Geliyor!

Mehmet BARUNDUK
21 Ocak 2021 - 18:12
haber resim

Denizli’de geçen hafta sonu ile haftanın ilk günü etkili olduktan sonra yerini dondurucu soğuğa bırakan kar, geri dönüyor. Meteoroloji verilerine göre Denizli’de haftanın ilk günü etkili olacak yağışlı sistemin ardından Salı günü çok sayıda ilçede kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son dakika değerlendirmelerine göre Denizli’de kar geri dönüyor. Yapılan son değerlendirmelere göre Anadolu’nun genelinde dondurucu ve soğuk hava yarından itibaren özellikle batıda yerini daha ılık bir havaya bırakacak. Buna göre sıcaklık 4-5 derece artması bekleniyor. Haftanın son günlerini parçalı bulutlu ve açık bir havada geçirecek olan Denizli’de de sıcaklıklar hissedilir derecede artacak.

YENİ HAFTA YAĞIŞLA BAŞLAYACAK

Meteoroloji verilerine göre Türkiye’de yeni hafta ile Trakya üzerinden girecek olan yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girecek. Denizli’de yeni hafta bu sistemin etkisinde yağışla başlayacak. Pazartesi gününü sağanak yağışın etkisi altında geçirecek olan Denizli’de Salı günü ise verilere göre çok sayıda ilçede kar yağışı bekleniyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler