24 Ekim 2020 Cumartesi
Gündem

DENİZLİ’Yİ KORKU SARDI

Denizli’yi Korku Sardı. Her Bölgede Artış Var!

Mehmet BARUNDUK
15 Ekim 2020 - 18:02
haber resim

Denizlinin koronavirüs haritasında risk alanları artıyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Denizlide geçtiğimiz aya göre yüzde 35lik artış var açıklaması endişeyi arttırdı.

Denizli’de hasta sayısı hakkında açıklama yapılmazken, riskin boyutlarına ise Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden bakılabiliyor. Uygulamada yer alan son verilere göre il merkezinde büyük bir risk alanı yer alıyor. Risk alanı her geçen gün artıyor. 10 Ekim’den bu yana risk haritasındaki büyük risk alanı Sümer Mahallesi’ninn bir bölümünü de içine aldı. Riski alan bölgesi Akkonak- Mehmetçik- Fatih-Karşıyaka- Çal Caddesi ve Denizli Devlet Hastanesi çevresine kadar genişlemiş durumda. Bunun yanında Bağbaşı Mahallesi ve Antalya karayolu üzerindeki 2 büyük risk alanı da dikkat çekiyor.

TÜM İLÇELERDE ‘IŞIKLAR YANIYOR’

10 Ekim’de sadece Beyağaç ilçesinde hasta yer almıyorken 5 günde bu veri değişti. Son verilere göre tüm ilçelerde hasta bulunuyor. Beyağaç, Çardak, Çameli, Bekilli, Baklan ilçeleri düşük riskte yer alıyor. Serinhisar, Kale, Babadağ ve Çal ilçeleri orta risktee bulunurken; Acıpayam, Tavas, Honaz, Çivril, Güney, Buldan ve Sarayköy ilçelerinde büyük risk yaşanıyor. Özellikle Güney’de son dönemde hasta sayısındaki artış dikkat çekiyor.

En İlgi Çeken Haberler