20 Ekim 2021 Çarşamba
Gündem

EĞİTİMİN ARDINDAN İŞ SAHİBİ OLACAKLAR

Eğitimin Ardından İş Sahibi Olacaklar

Mehmet BARUNDUK
17 Ağustos 2021 - 20:57
haber resim

Denizli’nin ve Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında gelen, nitelikle eleman sıkıntısı ile ilgili çok önemli bir adım atıldı. Mevcut eğitim sisteminden dolayı öğrencilerin küçük yaşta çalışma olanağı bulmadığı ve iş ortamını göremiyordu. Eğitim çağındaki bütün gençler, en iyi puanı almak ve üniversite mezunu olmak için adeta büyük bir yarış içindeler. Eğitim sisteminin getirdiği olumsuzlar nedeniyle birçok sektörde genç eleman sıkıntısı yaşanırken şu anda, tekstil, mermer, makine sanayisinde 2500 civarında nitelikli eleman eksikliği yaşanıyor. Gelecekte de aynı sorunların olmaması için  Denizli’de personel sorunun çözümü ve meslek liselilerinin şartlarını iyileştirme projesi kapsamında iş garantili CNC Tezgah Operatörlüğü Kursu açıldı.
Denizli’de Atatürk MTA Lisesi’nde Denizli’de Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD), tarafından; personel sorununun çözümü ve Meslek Liselerinin şartlarının iyileştirilmesi projesi kapsamında talep edilen ve Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından iş garantili CNC Tezgah Operatörlüğü Kursu açıldı. Denizli Milletvekili Şahin Tin, İŞKUR Müdürü Fatih Işık, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı ve yönetim kurulu üyeleri kursa gelerek öğrencilerine ziyaretini geçekleştirdi. Burada öğrencilere başarılar dileyen Milletvekili Şahin Tin, ardından incelemelerde bulundu.
Kurs 19 Temmuz - 16 Aralık tarihleri arasında, haftalık 30 saat, toplam 600 saat olarak planlanırken, toplamda 26 kursiyer eğitim alıyor.

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, kalifiye eleman ihtiyacı karşılamak için gerçekleştirdikleri bu eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, “Kursiyerlerimize kurs süresince günlük 108.68 TL ödeniyor. Eğiticilere ise ders ücreti olarak toplamda 60.408 TL ödeme yapılıyor. Gayemiz istihdamı arttırmak kalifiye personel yetiştirmek, üretim sektörüne ve sanayicimize katkıda bulunmak. Mesleki eğitim kursları artarak sürecek” dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler