5 Aralık 2020 Cumartesi
Gündem

İŞLETMELER SİPARİŞ İPTALLERİ, BANKA FAİZLERİ, DÖVİZ KURU İLE BOĞUŞURKEN

Bu Hainlik Koronadan Beter

Mehmet BARUNDUK
18 Eylül 2020 - 18:08
haber resim

Bu hainlik koronadan beter. Fabrikalar sipariş iptalleri, bankalar, döviz kuru ile boğuşurken kişisel menfaatleri için Sağlık Müdürlüğüne sahte koronavirüs ihbarı yapan bazı çalışanlar, “Bu kadar da olmaz” dedirtti. Edinilen bilgilere göre, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde ve Gümüşler’de başta tekstil olmak üzere farklı sektörlerde bazı çalışanlar, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne ihbarda bulunarak, “Benim ateşim çok yüksek. Bende koronavirüs var” ihbarında bulundu. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbarları değerlendirerek tekstil başta olmak üzere bir firmadan gelen bu ihbar üzerine işletmeye giderek ateşi olanlara filyasyon uygulayarak işyerlerini karantinaya aldı.

TEBEŞİR TOZU İÇENLER VAR

14 gün ücretli izinli sayılmak ve karantina sürecinde de gezip dolaşmak için tebeşir tozu dahil ateş çıkarıcı maddeler kullanan bazı çalışanlar, ekmek kazandıkları işyerlerine büyük zararlar verirken koronavirüs ekibini de kişisel menfaatleri için meşgul ediyorlar. Organize Sanayi Bölgesi’nde 50’nin üzerinde çalışanı olan bir firmanın üretim bölümünde çalışan işçi, 14 gün ücretli izinli sayılmak ve çalışmamak için tebeşir tozu içerek ateşini yükseltti. Sabah işyerine giden ve ateşinin yüksek olduğunu söyleyen işçi, diğer bütün çalışanları da tedirgin etti. İşyeri sahibi Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nü arayarak çalışının ateşinin yüksek olduğunu ve koronavirüs olabileceği ihbarında bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü’nden giden ekipler, işyerini filyasyona alarak ateşi yüksek olan çalışanın testinin neticesi ortaya çıkıncaya kadar işyerine karantina uyguladılar.

TESTLERİ YAPILDI YALAN SÖYLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Hastanede yapılan tetiklerde üretim bölümünde çalışan kişinin testinde, tebeşir tozu içerek ateşini bilerek yükselttiği ortaya çıktı. İşletmeyi ve çalışanlarının sağlığını korumak için üretim ateşi yüksek çıkan ve hastaneye giden çalışanın durumunu takip eden işletme sahibi gerçek ortaya çıkınca duruma isyan ederek, “Sabah geldiğinde yüzü solgunmuş. Birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarına ateşinin yüksek olduğunu söylemiş. Sonra da istifra etmiş. Haber verilmesi üzerine sağlık ekiplerine haber verdik. Bir taraftan durumun takip ederken diğer taraftan da işyerinin tamamını dezenfekte ettik. Diğer çalışanlara da bulaşma ihtimaline karşılık, makineleri çalıştırmadık. Bir taraftan koronavirüs nedeniyle iptal edilen siparişlerle uğraşırken, bankaların faiz oranları yükselttiği bu zamanda, döviz kurunun durumu ortada iken, hain içerden çıkanca yapacak bir şey kalmıyor” dedi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE ÇOK SAYIDA SAHTE İHBAR GELİYOR

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, bu tür sahte ihbarlarla sık sık karşılaştıklarını belirterek, “Koronavirüs çıktığından bu yana. Maalesef bu şekilde işyerine, işine zarar vereceğini bile bile sahte ihbarda bulunan çok kişi oldu. 14 gün çalışmamak için ekmek yedikleri tekneyi ateşe vermeye hazır kişiler olduğuna defalarca şahit olduk. Bu konuda deneyimli olan ekiplerimiz, çeşitli ateş çıkarıcı madde alarak hasta numarası yapanları hemen yakalıyorlar. İşyerlerine de bilgi veriliyor haliyle. Özelikle gençler bu yolu çok tercih ediyor” dediler.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler