5 Ağustos 2021 Perşembe
Gündem

İŞTE MERAK EDİLEN DETAYLAR

Denizli’de Pazar Günü Nereler Açık Nereler Kapalı? İşte Merak Edilen Detaylar

Mehmet BARUNDUK
1 Mayıs 2021 - 17:10
haber resim

Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında uygulanan 17 gün sürecek tam kapanma sürecinde, zincir ve süper marketler Pazar günü (yarın) kapalı olacak. İşte pazar günü açık olacak yerler ve çalışma saatleri…

Türkiye, artan koronavirüs vakaları sonrasında tam kapanma sürecine girdi, 17 Mayıs gününe kadar ‘tam kapanma’ kuralları geçerli olacak. Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, bakkal, market, kasap, tatlıcı gibi işyerlerinin çalışma saatlerine ilişkin detayları açıkladı. Alınan kararla Denizli’de sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli yurttaşlar hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere servis şeklinde de satış yapabilecek.

ZİNCİR MARKETLER PAZAR GÜNÜ KAPALI

Bakkal, market, manav ve kasaplar için paylaşılan bu detaylar, zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak. Zincir marketler ve süper marketler, pazar günü (Yarın) kapalı olacak.

RESTORANLAR SADECE PAKET SERVİS YAPACAK

Yapılan açıklamaya göre, yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yerler) sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebilecek. Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs Perşembe gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis yapabilecek.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler