5 Ağustos 2021 Perşembe
Gündem

İŞTE DENİZLİ İÇİN İŞTE YASAKLARIN BAŞLAYACAĞI TARİH

İşte Denizli İçin İşte Yasakların Başlayacağı Tarih

Mehmet BARUNDUK
29 Mart 2021 - 20:35
haber resim

Denizli’de hafta sonu yasak var mı tartışması kafaları karıştırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, az önce yaptığı açıklamalar üzerine kafalar karışırken Denizli’de yasaklar olup olmayacağı ise merak konusu olmuştu. Kırmızı olan 58 il arasında olmayan Denizli’de, bu hafta sonu yasak yok. Denizli’de hafta sonu yasakları Ramazan ayının başlangıcı olan 13 Nisan’dan itibaren başlayacak ve Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, pandemi nedeniyle yaptığı açıklamaların satır başları şu şekilde,

Hukuktan ekonomiye kadar uzanan reform programlarımızın takvimlerine göre uygulanmasına özen göstereceğiz, reformlara sahip çıkacağız. Yeni anayasa süreci Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tahkimi için de fırsat olacaktır. Her türlü teklife açığız.

-Şehir Hastaneleri için kızanlar şimdi daha çok hastane istiyor.

“-Koronavirüs salgını, uygulamaya koyduğumuz tedbirlerden etkilenen kesimler başta olmak üzere hepimizin hayatında çeşitli zorluklara yol açtı. Sağlık altyapımız sayesinde kimi ülkelerde görülen felaketleri yaşamadık. Salgınla mücadele en önemli araçlardan biri olan aşılamada oldukça ileri seviyedeyiz.

-Vatandaşlarımız evlerinde tuttuğu altın ve dövizleri ekonomiye kazandırma çağrımı yinelemek istiyorum.

-Ülkemiz terörle mücadele ederken, terör örgütü diliyle konuşanlar hiç eksik olmadı. 15 Temmuz'da milletimiz darbeye direnirken, darbe şakşakçılığı yapanları da unutmadık.

"Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir."

“Çok yüksek riskli illeri temsil eden şehirlerimiz 58'e ulaştı. Elimizdeki veriler ışığında şu hususları bugün paylaşma kararı aldık. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması 21.00 -05.00 olarak devam edecek.”

Lokanta ve kafeler tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirli kurallara göre uygulanacak.

Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak.”

Abone Ol
İŞTE DENİZLİ İÇİN İŞTE YASAKLARIN BAŞLAYACAĞI TARİH
En İlgi Çeken Haberler