20 Nisan 2021 Salı
Gündem

KORONAVİRAS ÖNLEMLERİNE UYMAYANLARA CEZA YAĞDI

Koronaviras Önlemlerine Uymayanlara Ceza Yağdı

Mehmet BARUNDUK
11 Ocak 2021 - 15:57
haber resim

Denizli Emniyet Müdürlüğü, koronaviras önlemleri kapsamında alınan kuralların denetimini sürdürüyor. Son bir haftada denetimlerde kuralları ihlal ettikleri belirlenen 438 kişiye 543 bin 300 lira para cezası kesildi. Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs önlemlerinin denetimlerini sürdürüyor. 4-10 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlerde maske, mesafe, karantina ve sokağa çıkma kısıtlaması kurallarını ihlal ettiği tespit edilenlere ceza yağdı.

 KARANTİNA İHLALİ

Koronavirüs testi pozitif çıkan ya da temaslı olduğu için karantinada olması gerekenleri evlerinde denetleyen polis, bir kişinin karantinada olması gerekirken sokakta olduğunu belirledi. Bu kişiye 3.150 lira para cezası kesilirken, YKY yurdunda zorunlu karantinaya alındı. Ayrıca bu kişi hakkında TCK’ya göre adli işlem başlatıldı.

279 KİŞİ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI İHLAL ETTİ

Hafta içi 21.00/05.00, hafta sonları da tam gün olarak uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması en çok ihlal edilen koronavirüs önlemlerinden biri. 4-10 Ocak tarihleri arasında hafta içi 112, hafta sonu da 167 kişi sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etti. Polis, kısıtlamayı ihlal eden ve sokakta yakalanan 279 kişiye toplam 260 bin 100 lira para cezası uyguladı.

SOSYAL MESAFE İHLALLERİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri özellikle koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olması gereken işyerlerine yönelik denetimler yapıyor. Kurallara uymayan ve işyerlerinde bulunanlar ile sokakta sosyal mesafeyi ihlal edenlere de ağır cezalar kesiliyor. Denetimler sosyal mesafe ihlali yaptığı belirlenen 128 kişi hakkında işlem yapıldı, bu kişilere toplan 253 bin 50 lira para cezası kesildi. MASKE TAKMAYANLARA DA CEZA YAĞDI Polis, koronavirüs bulaşını engelleyen en önemli tedbirlerden olan maske konusunda da titiz davranmayı sürdürüyor. Bu kapsamda yapılan denetimlerde maske takmadığı belirlenen 30 kişiye 27 bin lira ceza uygulandı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler