4 Aralık 2020 Cuma
Gündem

KÜÇÜK MİRAY NEDEN ÖLDÜ

Küçük Miray Neden Öldü. Kol Kırılmasından İnsan Ölür Mü? İşte Tüm Detayları İle Yaşananlar

Mehmet BARUNDUK
24 Eylül 2020 - 22:38
haber resim

Denizli’de bugün herkesi derinden yaralanan küçük Miray’ın ölümü ilgili yüzlerce yorum yapıldı. En çok yapılan yorum ise “Kol kırılmasından insan ölür mü?” sorusu oldu. Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde, 7 yaşındaki Miray Tokdemir, mahalleli kişiler tarafından kurulan salıncakta sallanan bir çocuğun çarpması sonucu kolu kırıldı. Kolu kırılan küçük Miray, hastaneye kaldırıldı ve hastaneden cenazesi çıktı.

ULUSAL VE YEREL MEDYA SORUNUN CEVABINI ARIYOR

İnternet haber siteniz  www.objektif20.com ‘un bugün sabah saatlerinde gündeme getirdiği ve kahreden ve talihsiz ölüm haberinin ardından ulusal medya, yerel medya ve ulusal haber ajansları “Kol kırılmasından insan ölür mü? İhmal mi var yoksa yanlış tedavi mi uygulandı” sorusunun cevabını arıyor. Edinilen bilgilere göre melek olan küçük Miray’ın ailesi ihmal ile ilgili dava açacağı öğrenilirken ortaya atılan iddialar ise kan donduracak cinsten.

SALINACAKTAN DÜŞMEDİ BAŞKA BİR ÇOCUK ÇARPTI

Acıpayam’da yaşayan 7 yaşındaki Miray Tokdemir, vefat eden dedesi için ailesiyle birlikte Yassıhöyük Mahallesi’ne gitti. Aile cenaze ile ilgilenirken mahalleliler tarafından yapılan salıncakta sallanan birçok çocuk, salıncağın yakınlarında geçen küçük Miray’a çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen küçük Miray’ın kolu kırıldı. Acıpayam Devlet Hastanesi’ne götürülen Miray Tokdemir’e ilk müdahale yapıldıktan sonra özel bir hastaneye götürüldü.

DOKTORLAR PLATİN TAKILMA KARARI ALDI

Acıpayam Devlet Hastanesi’nden, özel hastaneye getirilen 7 yaşındaki Miray’ın koluna platin takılmamasına karar verildi. Ameliyata alınan küçük Miray’ın koluna platin takıldı. Ameliyattan sonra uyanamayan minik Miray, apar topar Pamukkale Üniversitesi hastanesine sevk edildi.

3 SAAT AMELİYATTA KALDI NARKOZ VERİLDİ İDDİASI VAR

İddialara göre özel hastanede ameliyata alınan 7 yaşındaki Miray’ın ameliyatı tam 3 saat sürdü. Küçük Miray, ameliyata aç girmesi için tam 2 saat bekletildikten sonra alındı iddiası var. Hastanede çok üzülen ailesine ameliyattan önce şirinlikler yaparak “Canım yanmıyor. Hemen ameliyata girip çıkacağım. Korkmayın. Ben iyiyim ” diyerek teselli ettiği ileri sürülen küçük Miray’ın, bronşit dışında herhangi bir hastalığı olmadığı iddia edildi. Alanında uzman birçok cerrahla gün içinde görüşen internet haber siteniz www.objektif20.com Kol kırılmasıyla ilgili bir ameliyattın 3 saat sürüp sürmeyeceğini sordu. Birçok cerrah, koldaki kırılmaya bağlı olarak ameliyatların uzun sürebileceğini belirtti. Kırılmanın nasıl olduğunun önemli olduğunu ifade eden doktorlar, “Kolda parçalanma veya benzeri küçük kemik parçacıkları oluşmuşsa ameliyat uzun sürebilir” dediler.

ŞEKERİ 450’YE ÇIKTI KALBİ DURDU BEYNİNDE PIHTILAŞMA OLDU İDDİASI VAR

Özel hastanede 3 saat süren ameliyat sırasında küçük Miray’ın şekerinin 450’e çıktığı iddiası var. Ameliyat esnasında şekerin 450 çıkmasının narkozla ilgisi olabileceği ihtimalinin çok mümkün olmadığı cerrahi doktorlar tarafından belirtilirken şekerin kırılma dışında çocukta mevcut olan bir hastalıktan ileri gelebileceği vurgulandı. Ameliyatta kalbi durdu iddiası ise henüz doğrulanmazken beyninde pıhtılaşmanın olması ise kırılan kemik parçalarından birinin damarları tıkanmasından olabileceği vurgulandı.

DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Denizli’de bugün herkesi derinden yaralayan ölümle ilgili Denizli İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. Ailesinin de şikayetçi olacağı ileri sürülürken İl Sağlık Müdürlüğü’nde oluşturulan bir ekibin Pamukkale Üniversitesi Hastanesine giderek yaşanan talihsiz olayla ilgili inceleme başlattıkları öğrenildi. Küçük Mirayın, Pamukkale Üniversitesinde 15 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybettiği öğrenildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler