27 Ekim 2020 Salı
Gündem

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ DENİZLİ BASKET SÜPER LİG’E ÇIKTI

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Süper Lig’e Çıktı

Mehmet BARUNDUK
5 Eylül 2020 - 11:26
haber resim

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun başvurusunu reddetmesinin ardından tahkime giden Merkezefendi Belediyesi Denzili Basket’in itirazı haklı bulundu. Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, önümüzdeki sezon BSL’de mücadele edecek.

Denizli’nin basketboldaki temsilcisi Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, geçtiğimiz sezonun koronavirüs nedeniyle yarıda kalmasının ardından gözünü Süper Lig’e çevirmişti. Bir takımın ligden düşürülmesi, ardından da başka bir takımın ligden çekilmesinin ardından başvuru süreci başlatan Merkezefendi Basket, Basketbol Federasyonu’ndan beklenmedik bir karşılık görmüştü. Kanunen süreleri olmasına rağmen Basketbol Federasyonu tarafından BSL’ya alınmayan Merkezefendi Basket, hakkını aramak için tahkim kuruluna başvurmuştu.

 TÜRKOĞLU’NDAN BEKLENMEDİK ÇIKIŞ

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket tahkimden çıkacak kararı beklerken, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu kameralar karşısına geçmiş ve hakarete uzanan açıklamalarla yöneticileri hedef almıştı. “Takımınız Süper Lig’de değilse bunun nedeni beceriksiz yöneticileriniz” diyen Türkoğlu’na son yanıt tahkim kurulundan geldi.

 TAHKİM İTİRAZI HAKLI BULDU, BSL’YE ALDI

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in itirazını değerlendiren tahkim kurulu, ortaya konan gerekçeleri haklı bularak Merkezefendi Basket’in önümüzdeki sezon Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etmesi kararını verdi.

 KARARI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

Tahkim kurulunun kararını değerlendiren Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Deveciler, “Kulübümüzün 2018 yılında kuruluşundan bu yana katkı koyan herkesin emeği ve becerisi tasdik edilmiştir. Denizli, basketbolu seviyor ve bunun için mücadele ediyor. Bu süreçte bize destek veren ve yanımızda duran tüm Denizlili hemşehrilerimize teşekkürlerimizi borç biliriz. Gelişmeleri tüm şeffaflığıyla basketbolseverlerle paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

En İlgi Çeken Haberler