19 Ekim 2020 Pazartesi
Gündem

METEOROLOJİ’DEN DENİZLİ İÇİN AÇIKLAMA

Meteoroloji’den Denizli İçin Açıklama

Mehmet BARUNDUK
7 Ekim 2020 - 10:24
haber resim

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 19 ila 35 derece arası değişirken hava parçalı bulutlu, rüzgar Kuzeybatıdan 6 km/sa hızında esmesi bekleniyor. Meteoroloji, Balkanlardan gelmesi beklenen soğuk havanın etkisi altına gireceği tahmin edilen hava olayında Perşembe günü Denizli’de gök gürültülü sağanak yağışın olacağı bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan uyarıda, Marmara ve Kuzey Ege’de etkili olacak ve 2 gün yağması beklene yağışlar ile ilgili vatandaşların ve yetkililerin dikkatle takip etmelerinin önem arz ettiği belirtildi. Perşembe günü ı beklenen gök gürültülü sağanak yağışın  Denizli'de etkili olması bekleniyor. Denizli’de son günlerde artan hava sıcaklıklarının 8-10 derece düşmesi bekleniyor.

BALKANLARDAN SOĞUK HAVA DALGASI

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmede; Ülkemizin Batı kesimlerinin 08.10.2020 Perşembe sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR  8-10  DERECE DÜŞECEK

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Perşembe günü Marmara Bölgesinin tamamı ile Kuzey Ege’de kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte Batı bölgelerimizde sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney ve Güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe günü Marmara ve Ege Bölgesinde, Cuma günü ise İç Anadolu ve Batı Akdeniz’de kuvvetli esmesi bekleniyor.

ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Yağışlı sistemin Cuma günü Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yağışlara sebep olduktan sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

DİKKATLE TAKİP EDİLMELİ

Yeni yağışlı sistemle ilgili Çarşamba ve Perşembe günleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.


METEOROLOJİ’DEN DENİZLİ İÇİN AÇIKLAMA
En İlgi Çeken Haberler