13 Mayıs 2021 Perşembe
Gündem

METEOROLOJİ’DEN DENİZLİ İÇİN AÇIKLAMA

Meteoroloji’den Denizli İçin Açıklama

Mehmet BARUNDUK
29 Ocak 2021 - 15:11
haber resim

Denizli 2 haftadır kar ve soğuk havanın etkisi altındaydı. Yeni haftada sıcaklıklar yükselecek, termometreler 19 dereceye kadar çıkacak. Cumartesi günü Kale ve Çameli’de karla karışık yağmur, diğer ilçelerde de yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan hava tahminlerine göre, Denizli yeni haftaya bahar havası tadında başlayacak. Kent merkezinde gündüz 5 dereceye kadar düşen sıcaklık 13 derece birden artacak. Kent genelinde Pazartesi gününden itibaren sıcaklıkların artması öngörülüyor. Salı günü kent merkezinde hava sıcaklığı 19 dereceye kadar çıkacak. Hafta sonunun ilk gününde kent genelinde yağış hakim olacak Kale ve Çameli’de ise karla karışık yağışın olması bekleniyor.

Denizli’de yüksek kesimlerde yüzünü gösteren kar yağışı bugün itibariyle şehri terk etmiş durumda. Hava sıcaklığı sabah saatlerinde eksi 2 derecelere kadar düşse de gün içerisinde en yüksek sıcaklık 7-8 derece. Bugünü parçalı bulutlu ve güneşli geçirecek olan Denizli’de yarın ise yer yer sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Denizli’de Çarşamba günü yüksek kesimlerde karla karışık sağanak yağışla başlayan ve Perşembe günü Denizli’nin birçok ilçesinde etkili olan kar yağışı bugün itibariyle etkisini kaybetti. Hava sıcaklığının gece saatlerinden itibaren büyük düşüş gösterdiği  Denizli’de sabah termometreler eksi 2 derecelere kadar geriledi. Hissedilen sıcaklık ise eksi 5 derece civarındaydı. Gün içerisinde ise parçalı bulutlu ve güneşli havayla birlikte ısınan hava en yüksek 7-8 derece olarak ölçülüyor. Bugün işin herhangi bir yağış uyarısı yapılmazken, meteoroloji yarın için ise uyarıda bulundu.

DENİZLİ’DE HAFTA SONU HAVA NASIL?

Meteorolojiden alınan verilere göre, Denizli’de hafta sonunun ilk gününde yer yer ve geçişli olmak üzere  yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının sabah saatlerinde 3, gün içerisinde ise 12 derece bandında olacağını bildiren yetkililer, pazar günü için ise yağış öngörmedi. Hafta sonunun son tatil gününde etkili olacak sisli havayla birlikte hava sıcaklığı 17 dereceye kadar yükseliyor. Öte yandan Pazartesi ve Salı günü çok bulutlu hava etkili olacak sıcaklık ise Pazartesi 17, Salı günü ise 19 derece olması bekleniyor. 

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler