25 Haziran 2021 Cuma
Gündem

METEROLOJİDEN DENİZLİ’YE ÖNEMLİ UYARI

Meterolojiden Denizli’ye Önemli Uyarı

Mehmet BARUNDUK
17 Nisan 2021 - 15:49
haber resim

Meteoroloji Denizli için 17 Nisan 2021 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Denizli’de hafta sonunun ilk gününde akşam saatlerine kadar yer yer olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 29 derece olurken, gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin şehir genelinde yer yer yüzünü göstermesi bekleniyor.

Denizli’de hafta sonunun ilk gününde hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 29 dereceye kadar yükselirken, gökyüzüne sabah saatlerinde parçalı bulutlar hakim. Gün içerisinde şehir genelinde yer yer gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceğini bildiren Meteoroloji, yağışların akşam saatlerine kadar süreceğini belirtti. Sağanak yağışların bugünden itibaren Denizli’yi etkisi altına alması beklenirken, Denizlilileri yarın da 29 derecelik sıcaklık bekleniyor.

SICAKLIK DÜŞÜYOR

Denizli genelinde bu hafta sonundan itibaren nisan yağmurları etkili olmaya başlıyor. Hava sıcaklığı yarın 29 dereceye kadar yükselse de gökgürültülü sağanak yağış yüzünü gösterecek. Pazartesi günü sıcaklık 29 derece sıcaklık beklenirken, yağış yerini çok bulutlu havaya bırakıyor. Salı ve çarşamba günü ise 22-23 derece bandında seyredecek olan termometrelerle birlikte bu iki gün yağmur beklenmiyor.

DENİZLİ FIRTINA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizli için öğleden sonra fırtına uyarısında bulundu. Denizli için uyarılarda bulunan Meteoroloji Müdürlüğü, fırtınanın 17 Nisan Cumartesi 12.00 saatlerinde başlayacağı ve 18 Nisan Pazar günü saat 15.00 sıralarında bitmesi tahminde bulundu. Meteoroloji, kuvvetli fırtınanın (40-70 Km/saa) zaman zaman kuvveli fırtına (60-90 Km/saat) şeklinde eseceği konusunda tahminde bulundu. Meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler