21 Eylül 2021 Salı
Gündem

MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK’TEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

Mehmet BARUNDUK
8 Mart 2021 - 17:53
haber resim

Ülkemizin son 19 yılda önemli atılımlar yaptığını belirten Milletvekili Ök, “Bugün spordan siyasete, bilimden sanata hayatın her alanında birbirinden harika işlere imza atan biz kadınların çalışmaları, ülkemizi hak ettiği konuma adım adım yaklaştırıyor. 2023 yılı hedeflerimize ilerlerken attığımız kararlı adımların gücü de yine kadınlardan geliyor.” ifadelerini kullandı.

Kadınların karar verici mekanizmalarda sayılarının artması ile küresel sorunların daha kolay ve daha hızlı çözüleceğini söyleyen Milletvekili Ök, böylece tüm dünyada sevgi, saygı, vicdan ve merhametin hâkim olacağına inandığını kaydetti.

Ök: “Kadına yönelik şiddet ve baskı sadece ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunudur. Uğradığı haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadının yanında yer almak, insan olan herkesin görevidir. Söz konusu anlayışın ve kadınların cinsiyetleri sebebiyle istismara uğramasının her zaman karşısında olacağımızı ve onların hak arayışlarında en büyük desteği vereceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi “ Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve özgüveni yüksek kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir.” dedi.

Milletvekili Ök: “Cumhuriyetimizin atılan sağlam temellerle büyümesine katkı sunan, cephede Kara Fatma, meydanda Halide Edip, gökyüzünde Sabiha Gökçen olup, 15 Temmuz’da da bir kez daha vatan toprağını kanlarıyla müdafaa eden tüm kadınları saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müzü yürekten kutluyor, toplumun yüzde 50’sini oluşturan biz kadınların hayatın her alanında hak ettiği yere, birlik ve beraberlik içerisinde ulaşacağımıza inanıyorum.” sözleriyle mesajını tamamladı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler