15 Haziran 2021 Salı
Gündem

MÜDÜR ÖZTÜRK VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI İKİNCİ DOZ AŞI OLDULAR

Korona Virüs İle Mücadele Kapsamında Denizli’de Bugüne Kadar 44 Bini Aşan Aşılama Yapılırken, Sağlık Çalışanlarında 2. Doz Aşıları Da Bugün Vurulmaya Başlanıldı.

Mehmet BARUNDUK
11 Şubat 2021 - 20:09
haber resim

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ilk dozu 14 Ocakta sağlık çalışanlarına uygulanan CoronaVac aşısında bugün ikinci dozla devam ediliyor. Denizli’de Kamu, Özel, Üniversite, Aile Sağlığı Merkezleri, Eczaneler ve Özel Muayenede görevli sağlık çalışanları ikinci doz aşılarını yaptırabilecek.
Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna Öztürk aşılama çalışmalarını yerinde görmek ve ikinci doz aşısını yaptırmak için Denizli Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Sağlık çalışanlarıyla görüşen ve aşılama çalışmaları hakkında bilgi alan Öztürk ikinci doz koronavirüs aşısını yaptırdı ve bir kez daha pandemiyle mücadelede aşının önemine vurgu yaptı. İl Sağlık Müdür Öztürk yaptığı açıklamada “ Bildiğiniz gibi koronavirüs ile mücadelede en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarının aşılama işlemlerine 14 Ocak itibariyle başlanmıştı. 28 gün sonra ikinci doz aşıların yapılmasına bugün itibariyle başladık. Birinci dozda olduğu gibi şimdi de sağlık çalışanlarımızın ikinci doz aşılarını çok hızlı bir şekilde tamamlamayı planlıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın ardından birinci doz aşısını yaptırıp 28 günlük süresi dolan diğer vatandaşlarımızın da ikinci doz aşılama işlemlerine geçilecek. Yine Sağlık Bakanlığımızca belirlenen COVID-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisine göre 70 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılama çalışmaları başladı. Aşılama ve tedbirlerle salgının üstesinden geleceğiz” dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler