19 Ekim 2021 Salı
Gündem

MÜSİAD GENEL MERKEZ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Müsiad Genel Merkez’de Bayrak Değişimi

Habibe YOLCULAR
14 Eylül 2021 - 12:33
haber resim

MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu ve MÜSİAD Karzı- Hasen’in 3. Olağan Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. MÜSİAD Genel Başkanlığına Mahmut Asmalı, Karz-ı Hasen Başkanlığına Ömer Faruk Akbal seçildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 26. Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Olağan genel kurulu sonucu MÜSİAD'ın yeni genel başkanı Mahmut Asmalı olurken, MÜSİAD Karzı- Hasen’in 3. Olağan Genel Kurulu’nda sandık başkanlığına Ömer Faruk Akbal seçildi.

MÜSİAD'IN ÖNCELİĞİ TÜRKİYE'DİR.

MÜSİAD Genel Başkanlığına seçilen Mahmut Asmalı, “MÜSİAD bir fikirdir, kural ve aksiyon topluluğudur. MÜSİAD'ın önceliği Türkiye'dir. MÜSİAD'ın önceliği İslam dünyasıdır. MÜSİAD'ın önceliği mazlum milletlerdir, insanlığın kurtuluşudur. Bu önceliklerimiz doğrultusunda, almış olduğumuz bayrağı daha ileriye taşımak için heyecanımız, azim ve kararlılığımız tamdır. Seçilen yönetimimiz ve tüm üyelerimiz ile birlikte Türkiye ve tüm insanlık için eserler bırakmak adına gece gündüz çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun ne denli büyük olduğunun farkındayız. MÜSİAD'ı bugünlere taşıyan ruh ve heyecanla, bu sorumlulukları yerine getireceğimizden hiç şüpheniz olmasın." İfadelerini kullandı.

MÜSİAD İLE DAHA YAKIN ÇALIŞMAYI PLANLIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir iş adamları derneği olan MÜSİAD çok daha büyük bir vizyonla yola çıkmıştır. Ülkemizdeki iş insanlarımız tarafından kurulan pek çok dernek vardır. MÜSİAD'ı onlardan ayıran milletimizi kucaklaması, milletimizin de sahiplenmesidir. Ülkemize her alanda değer katan MÜSİAD çatısı altında hizmet vermiş herkese teşekkür ediyorum. Türkiye'nin yeni yatırım ihtiyacının giderek arttığı dönemde MÜSİAD ile iş birliği son derece önemlidir. Ticaret ve yatırım alanında önümüzdeki günlerde MÜSİAD ile daha yakın çalışmayı planlıyoruz.” Şeklinde konuştu.

DENİZLİ’DEN 2 ÜYE GENEL MERKEZ YÖNETİMİNDE

MÜSİAD Karzı- Hasen’in 3. Olağan Genel Kurulu’nda sandık başkanlığına seçilen Ömer Faruk Akbal, “İnancımızda “Güzel Bir Borç” olarak ifade edilen Karz-ı Hasen başkanlığı emanetini büyük bir özveriyle en güzel şekilde tamamlayan Mahmut Asmalı başkanıma bugüne kadarki emekleri dolayısıyla teşekkür ediyor, MÜSİAD Genel Başkanlığı görevinde Allah’tan güç ve kuvvet diliyorum. Karz-ı Hasen’i bu günlere getiren önceki dönem başkanlarıma ve yönetim kurullarına şükranlarımı sunuyorum” dedi. Gerçekleşen genel kurulda Önceki Dönem MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Ayhan Doğruyol Yönetim Kuruluna seçilirken, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Otçu’da Denetleme Kurulunda yer aldı.

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, “MÜSİAD’ınülkemize hizmet etmek isteyen herkese kapısı açıktır. 1990 yılından bu yana her başkan ve yönetim kurulu bu şuurla gece gündüz demeden Allah rızası için çalışmakta ve koşturmaktadır. Bundan sonra da böyle olacaktır. Genel Başkanlığa seçilen Mahmut Asmalı ve yönetim kuruluna başarılar diliyor, Abdurrahman Kaan ve emektar yönetim kuruluna da hizmetleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca Gerçekleştirilen Genel kurul ile Karz-ı Hasen Sandığı Başkanlığına seçilen Ömer Faruk Akbal kardeşimize, Denizli Şube üyelerimiz Ayhan Doğruyol ve Erdal Otçu’ya yeni görevlerinde muvaffakiyet diliyorum.” Dedi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler