16 Ocak 2021 Cumartesi
Gündem

SKANDALIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Skandalın Detayları Ortaya Çıktı Evet Denizli’de Yolsuzluk Yapılmış

Mehmet BARUNDUK
10 Aralık 2020 - 11:20
haber resim

Denizli’de yapılan yolsuzlukla ilgili yapılan iç denetimlerin ardından yapılan açıklamada, “Usulsüzlükler yapılmıştır” denildi

Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Denizli Şubesi’nde yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlükle ilgili iddialar üzerine inceleme başlatılmıştı. Yapılan incelemelerde usulsüzlükler tespit edilirken Denizli Şube Müdürü C.K. ise iş akdi fesih edilmişti. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nde bağlı Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş. Denizli Şubesi geçtiğimiz günlerde yolsuzluk ve usulsüzlerle Türkiye gündemine gelmişti. Zimmete para geçirme, usulsüz şekilde düzenlenen nakliye faturaları düzenlenmesi. Usulsüz şekilde hesaplar arasında aktarma yapılması. Stokta bulunan hammaddelerin miktarlarının ve isimlerinin değiştirilmesi. Ayrıca stoklarda görünmesine rağmen tonlarca arpanın bulunmaması gibi çeşitli yolsuzluk ve usulsüzlük olaylarının yaşandığı Denizli Şubesi ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında inceleme yapıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan incelemeler neticesinde Tarım Kredi Yem Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş. Denizli Şubesi’nde yapılan incelemelerde bir dizi usulsüzlük yapıldığının tespit edildiği belirtilerek, “Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş. Denizli Şubesi’nde yapılan iç denetimler neticesinde bir dizi usulsüzler yapıldığı tespit edilmiştir. Usulsüzlük yapanların gerekli cezai soruşturma ve kovuşturmanın yapılması için rapor savcılığa ulaştırılmıştır. Raporda ismi geçen kişilerin ifadeleri savcılar tarafından alınmış olup, yurt dışı çıkış yasağı getirilmiştir. Ayrıca şüphelilerin tüm hesaplarına bloke konulmuştur. Soruşturma sonucu ortaya çıkarılan usulsüzlüklere karıştığı tespit edilenlerin cezalandırılması ve bu oluşan zararın tahsili ile ilgili hukuki süreç titizlikle takip edilmektedir” denildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler