21 Haziran 2021 Pazartesi
Gündem

YÜREK YAKAN GÖRÜNTÜ

Yürek Yakan Görüntü. Denizli’de Sözün Bitti Yer

Mehmet BARUNDUK
14 Mart 2021 - 14:26
haber resim

Günümüz Türkiye’sinde günümüz Denizli’sinde, yürek yakan görüntü. Yaşı oldukça ilerlemiş yaşlı şahıs, bir zincir marketin çöp konteynırında sebze, meyve ve zamanı geçmiş ürünleri toplarken görüntülendi.

Uzun süredir yaşanan ekonomik sıkıntıların üzerine Pandemi süreciyle birlikte dar kesimli vatandaşlar artık evinin yolunu bulmakta zorluk çekiyor. Borç batağındaki birçok vatandaş yarınlara korku bakarken intiharların sayısı da giderek artıyor.

Gelir düzeyi yüksek ve orta kesim kullandıkları kredi ve kredi kartları nedeniyle henüz pandemi sürecindeki ekonomik sıkıntılardan tam etkilenmez iken gelir düzeyi düşük kesimler ise adeta borç batağında yüzüyor. Denizli’nin Pamukkale İlçesi Karşıya Mahallesi’nde, çekilen fotoğraf uzun süre hafızalardan silinecek gibi değil.

Karşıyaka Mahallesi’nde, bir zincir markettin önündeki çöp konteynırın içini karıştıran 70’li yaşlardaki bir şahıs çöp konteynırın içinde bulduğu çürümüş portakal, elma, soğan ve bozulmaya yüz tutulmuş ürünleri toplayarak bir poşetin içine koyup evinin yolunu tuttu. Kahreden durumu fotoğraflayan bir vatandaş, “Markete gitmiştim gördüğüm beni çok üzdü. 2021 Türkiye'sine bu görüntü yakışmıyor. Kimine hay hay kimine vay vay Vay ki ne vayyy” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler